Bağımsız Gazete

Alman Gazoz Firması Reklamında Erdoğan’ı Kullandı: Uyuma Bilader

Hamburg merkezli gazoz üreticisi “Fritz Kola”, dünya siyasetinde “otoriter yaklaşımlarıyla” eleştiri konusu olan üç ismin 7-8 Temmuz’da G20 nedeniyle şehre gelmesini fırsat bilerek, bir reklam kampanyası başlattı

Alman Gazoz Firması Reklamında Erdoğan’ı Kullandı: Uyuma Bilader
27 Haziran 2017 - 18:35 'de eklendi.

Hamburg merkezli gazoz üreticisi “Fritz Kola”, dünya siyasetinde “otoriter yaklaşımlarıyla” eleştiri konusu olan üç ismin 7-8 Temmuz’da G20 nedeniyle şehre gelmesini fırsat bilerek, bir reklam kampanyası başlattı. Fritz Kola, şehirdeki dev reklam panolarında Erdoğan, Trump ve Putin’in uyuklayan “illüstrasyonlarını” kullanarak “Hemşerim, Uyan!” diye çevrilebilecek bir spotla ürün tanıtımına başladı.

 ÜÇ LİDER

Üç liderin de “otoriterliğinin” ve “uykuculuğunun” vurgulandığı kampanya, insanları şiddet kullanmaksızın eylem yapmaya ve düşüncesini dile getirmeyi amaçlıyor. “Fritz-kulturgüter GmbH“dan yapılan açıklamada G20 Zirvesi’nde sosyal adaletin, çevre yıkımının ve sömürüsünün marjinal konular olarak kalmaması için insanlar gösteri yapmaya davet ediliyor. Bu arada, Fritz Kola’nın uyarıcı ve canlandırıcı etkisine de vurgu yapılmış oluyor.

(odatv)

erdogan-i-almanya-da-reklamda-kullandilar-310856-1.erdogan-i-almanya-da-reklamda-kullandilar-310857-1.erdogan-i-almanya-da-reklamda-kullandilar-310858-1.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER