Bağımsız Gazete

Bugünün Minikleri Yarının Mühendisleri

Bugünün Minikleri Yarının Mühendisleri
14 Mayıs 2017 - 19:15 'de eklendi.

 

 

The Institute of Electrical and Electronics Engineers ya da kısaca IEEE (Türkçe: Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü). Elektrik, elektronik, bilgisayar, otomasyon, telekomünikasyon ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonudur. 1884 yılında kurulan IEEE, insanlık yararına teknolojiyi geliştirmeyi hedefleyen bir topluluktur. IEEE  80 ülkede bulunan üniversitelerde 2700 den fazla öğrenci konuna sahip, Türkiye’de ise 85 üniversitede Öğrenci Kolu aktif olarak faaliyetler yürütmektedir. Şubat 2017 ‘den itibaren Uludağ Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu da aktif olarak faaliyetler göstermeye başlamıştır.

Uludağ Üniversitesi  IEEE  Öğrenci Kolu “Bugünün Minikleri Yarının Mühendisleri” projesi kapsamında Celal Bayar İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Uludağ IEEE Öğrenci Kolu Sosyal Sorumluluk ve Women in Engineering Komitesi tarafından organize edilen  “Bugünün Minikleri Yarının Mühendisleri” etkinliği öncelikle gençlerin birbirlerini tanıması için tanışma oyunları başladı. Daha sonra Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Mimarlık öğrencileri tarafından hazırlanan 4. sınıf öğrencilerine uygun bir şekilde sunumlar yapılarak mesleki tanıtımlar yapıldı. Daha sonra Elektronik komponentler le atölye çalışması yaparak uygulamalı eğitim verildi. Eğitim  sonrası öğrenciler takım çalışması, kodlama yeteneği ve elektronik devreleri tanıma gibi bir çok konu hakkında bilgi sahibi oldu. 

 

 

Haber: Mert YETİŞ

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER