Bağımsız Gazete

Fransa’dan Erdoğan Çarkı: Alay Amacı…

Fransız Cumhurbaşkanı Macron’un ‘Dünya liderliğinin cool olmadığı, 10 günde bir Erdoğan ile görüşmek zorunda’ kaldığı belirtmesi olay oldu.

Fransa’dan Erdoğan Çarkı: Alay Amacı…
31 Ağustos 2017 - 13:56 'de eklendi.

Reuters haber ajansının yaptığı habere göre,Fransa’nın genç yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a örnek olarak yapılan görüşmelerden yola çıkarak, bir dünya lideri olarak yaşamanın göründüğünden daha az “havalı” olduğunu söyledi.

Le Point dergisinin bir röportajında Macron, küresel sahnede yeni “havalı” çocuk olmaya çalışıyor iddialarını yanıtlarken, “Küresel sahne gerçekten ‘havalı’ bir sahne değildir, biliyorsun.” dedi.

Sözlerine devam eden genç cumhurbaşkanı Macron, “Ben her 10 günde Erdoğan’la konuşmak zorunda kalıyorum” dedi. Bu sözleri ayrıntılandırmaktan kaçındı.

Erdoğan, Batı Avrupa liderleri tarafından sıklıkla eleştiriliyor ve Avrupa Birliği ile insan hakları ve diğer konular hakkında çatışma yaşıyor.

Macron ve Erdoğan arasındaki son bilinen konuşma, 27 Ağustosta, bir Fransız gazetecinin Türkiye‘de tutuklu bulunduğu konusunu ele aldı.

ALAY AMACI GÜDÜLMEDİ

Olayın infial yaratmasının ardından Macron‘un yardımcılarından biri açıklama yaparak, Fransa cumhurbaşkanının Türk meslektaşını alay etmeye ya da eleştirmek istemediğini söyledi.

Bakan Yardımcısı, “Erdoğan ile görüşmeler her zaman çok ciddi” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER