fbpx
Bağımsız Gazete

HKP’den Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu

HKP’den Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu
07 Kasım 2017 - 22:53 'de eklendi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Paradise Papers belgelerinde Binali Yıldırım’ın aile üyelerine ait yabancı şirketler olduğunun ortaya çıkmasının ardından Başbakan Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

İşte HKP’den yapılan açıklama ve suç duyurusu metni:

PARADİS PAPERS BELGELERİNDE ORTAYA ÇIKANSülale boyu off-shore” NEDENİYLE BİNALİ YILDIRIM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILDI

            Her türlü yolsuzluğa, iltimasa hayır diyen, bu konuda mücadele eden HKP olarak bu göz göre göre işlenen suça karşı sessiz kalamazdık. Bu nedenle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Aşağıda yayınlanan dilekçemizde olay bütün ayrıntıları ile açıklanmıştır. Tekrara girmiyoruz.

AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürdükleri yargıdan aleyhlerine bir karar çıkmayacağı inancında olan Binali Yıldırım üst perdeden konuşmuş: “…

Buradan davet ediyorum her türlü soruşturma yapılabilir. Bunu özellikle istiyorum. Hiç kimsenin yanlış iş yapıyor gibi gösterilmesi kabul edilemez. Biz onurumuzla varız. En büyük servet itibarımızdır. Gerisi el kiridir. …”

            Bizde hodri meydan diyoruz. Bu konuda açılacak davaya müdahil olarak katılacağız. Bakalım o zaman el mi yaman bey mi yaman! Halkımızın alınterini eşine dostuna peşkeş çekenler ergeç bağımsız yargı karşısında hesap verecekler. Buna inancımız tamdır. 7.11.2017

HALKÇI HUKUKÇULAR

Binali yıldırımparadise papers hesapları suç duyurusu

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER