Bağımsız Gazete

İrgil Azerbaycan’dan Bursa’ya selam getirdi

CHP’li İrgil, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gözlemci olarak bulunduğu Azerbaycan’dan Bursa’ya selam getirdi. İrgil, “Yıldırım ilçemizin kardeş şehri olan Abşeron’da Vali Gulmemmedova ile görüştük, Bursa’ya sevgisini dile getiren valiyi Bursa’ya davet ettik” dedi.

İrgil Azerbaycan’dan Bursa’ya selam getirdi
13 Nisan 2018 - 16:43 'de eklendi.

TBMM’de Türk Dili Konuşan Parlamenterler Asamblesi (TÜRKPA) üyesi olan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, 11 Nisan’da gerçekleşen Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gözlem heyetinde yer aldı. TÜRKPA heyetiyle birlikte Bakü, Sumgayıt ve Abşeron şehirlerindeki seçim sandıklarını ziyaret eden İrgil, Abşeron kentinden Bursa’ya özel bir selam getirdi.

Azerbaycan’ın tek kadın valisi, aynı zamanda Bursa Yıldırım’ın kardeş şehri olan Abşeron’un valisi Dr. İrade Gulmemmedova ile görüşme fırsatı bulduklarını belirten CHP’li İrgil “Sayın vali Bursa’ya candan selamlarını iletti” dedi. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye de bu selamı bizzat ileten İrgil; “13 yıldır vali olarak görevde olan Gulmemmedova, Yıldırım ile kardeş şehir olmaktan duyduğu sevinci dile getirdi. Hep aramızda olmalarından mutluluk duyarız, dedi. Bursa’nın varlığı bize güç katıyor, dedi. Ayrıca Bursa’ya gelmeyi de çok istediklerini belirtti. Biz de kendisini Bursa’ya davet ettik” diye konuştu.

TÜRKPA 3 ŞEHİRDE GÖREV YAPTI

Abşeron’un yanı sıra Sumgayıt valisiyle de görüşen İrgil ve TÜRKPA seçim gözlem heyeti Azerbaycan’da bulundukları süre boyunca iki önemli görüşmede daha bulundu. Heyet, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Ogtay Asadov ve Azerbaycan Merkezi Seçim Kurulu Başkanı Mezahir Penahov ile ayrı ayrı toplantılarda biraraya geldi. Heyet ayrıca Bakü’de Büyükelçilik ziyaretinin dışında TÜRKPA Uluslararası Sekretaryasında Kazakistan ve Kırgizistan parlamenterleriyle buluştu.

CHP’li İrgil, TÜRKPA heyeti üyesi olarak resmi görevle bulunduğu Azerbaycan ziyaretini şu sözlerle özetledi: “2 günde 6 ayrı görüşme ve 3 basın toplantısına katıldık. TÜRKPA 3 şehirde gözlemcilik görevi yaptı. Tarihsel olarak önemli gözlemlerde bulunduk.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER