Bağımsız Gazete

Kuzey Kore ABD’ye Meydan Okudu

Kuzey Kore ABD’ye Meydan Okudu
11 Nisan 2017 - 15:03 'de eklendi.

Kuzey Kore ABD’ye Meydan Okudu

Kore Merkezi Haber Ajansı’nın haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, ” Ölçüyü aşan hareketlerinin neden olacağı “katastrofik sonuç” lardan tamamıyla Amerikayı olanlardan sorumlu tutacağız. Amerika tarafından istenilen her savaş şekline Kuzey Kore karşı koymaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

Amerika Başkanı olan Donald Trump, bölgenin gazetesi Financial Times’e konuşmuştu, ” Amerika Kuzey Kore Sorununu Tek Başına Çözebilir” ifadelerini kullanmıştı.

Amerika Başkanı Trum’ın Yönetimi, her seferinde Kuzey Kore’nin  ortaya çıkardığı nükleer tehdit konusunu tekrar tekrar dile getirmektedir.

Hemen ardından ise 8 Nisan gününde donanmaya ait bir vurucu gücü Avustralya yolundan çevirdi. Kore Yarımadası’na gönderdi.

Suriye Operasyonuna Sert Tepki

Kuzey Kore, İdlib’de yapılan kimyasal saldırılar karşısında çok ser tepki gösterdi. Yapılan bu acımasız operasyonu ” Affedilmez bir saldırı eylemi” olarak bildiren Pyongyang Yönetimi’nden gelen açıklamalarda, ” Bu olay, Kuzey Kore’nin nükleer silah geliştirmekte milyon kez haklı olduğunu gösterdi” demiştir.

 

 

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER