Bağımsız Gazete I Bursa Haber – Bursa Haberleri – Bağımsız Haberler

Soner Yalçın’a Cevap

Soner Yalçın’a Cevap
11 Ekim 2017 - 8:25 'de eklendi.

9 Ekim 2017 tarihinde twitter’dan ABD ile vizelerin dondurulması üzerine aşağıda gördüğünüz gibi ufak bir değerlendirme yapmıştım;

 

“1- Türk Devleti, tarihinde hiç bu kadar aciz kalmamıştı. Sadece Reza’nın değil, Rusya’nın da altına yatıldı. Denge politikası 0’landı.

2- ABD ile ilişkiler bozulmasın derken elbette mandacılık istemiyoruz. Ancak kapıları tümüyle kapamak ve denge politikasından uzaklaşmak yanlış

3- Yarın bir Rus uçağı düşürdüğünüzde büyük bedeller ödemekten başka şansınız kalmaz. Hükümetin de Rus uçağı düşürmeyeceğinin garantisi yok.

4- Baltacı Mehmet Paşa, Katerina için böyle bir fedakarlık yapmadı.”

SONER YALÇIN NE DEMEK İSTİYOR?

Bu değerlendirmeden sonra yazılarına ve fikirlerine değer verdiğim bir sosyal medya kullanıcısı bana büyük tepki verdi. Son olarak da “Ali Bey okuyun ve yazdıklarınızdan Allah rızası için utanın” diyerek Soner Yalçın’ın 10 Ekim 2017 tarihli ‘İrem Tatile Çıktı’ isimli yazısını paylaştı.

Sosyal Medyada çoğu kişinin tanıyabileceği ve değerli fikir insanı olan bu kullanıcıya ve bir nebze de Soner Yalçın’a vermiş olduğum cevabı aşağıda maddeler halinde paylaşmak istiyorum. Ve yorumlarınızı sizlere bırakıyorum…

1- Hoca’m dediğiniz üzere Soner Bey’in yazısını okudum. “Mevzu vatansa, iç politik tartışmaları bir kenara bırakmalıyız.” demiş Soner Bey.

2- Kıbrıs Barış Harekatı ve Fırat Kalkanı Operasyonu ile de bu yazısını örneklendirmeye çalışmış. Ancak Soner Bey şunu hesaba katmamış.

3- Şu anda devleti yönetenler, o zamankiler kadar namuslular da mı biz “Mevzubahis vatan” deyip içerde ikilik yaratmayalım?

4- Bilakis bizler devletimizi sevdiğimiz için, “söz konusu vatan” olduğu için bu siyasal islamcı meczupların yanlışlarına karşı çıkıyoruz.

5- “İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde” bulundukları için bu adamların yaptıkları haltları es geçemiyoruz.

6- Bu yaratıklar, Türkiye Devlet’inin geleceğine tehdit unsuru oluşturmakta, devletin temellerini yıkmış bulunmaktadırlar.

7- Yedikleri her halt, söyledikleri her yanlış söz, her menfaatperest politik adım, Türkiye’nin demokratik itibarını yerle bir etmektedir.

8- Zira devletin itibarı bazı soysuzların ifade ettiği gibi beşeri saraylarla değil, adalet, güven, halkların refahıyla ölçülür.

9- Bu noktada, BOP uşaklarına söylediğim hiçbir sözden utanmıyorum. Devlet perdesiyle bu soysuzların suçlarını örtbas etmenizi lanetliyorum.

10- Baltacı Mehmet Paşa gibi bir Osmanlı Sadrazam’ını bu soysuzlarla karşılaştırdığım için de hicap duyuyorum.

Sevgiler, selamlar…

Ali TAŞVURAN

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER