fbpx
Bağımsız Gazete

Yassıada’daki Tarih Ve Doğa Katliamına HKP’den Suç Duyurusu!

Yassıada’daki Tarih Ve Doğa Katliamına HKP’den Suç Duyurusu!
20 Kasım 2017 - 21:18 'de eklendi.

HKP’den Yassıada’daki Tarih ve Doğa Katliamına yönelik suç duyurusu yapıldı.
İşte o suç duyurusunun haberi ve metni:

Aşağıdaki fotoğraflarda da görüldüğü gibi bugünlerde neredeyse mumla aranan yeşil alanlardan olan, en başta yemyeşilken şimdi toprak yığınına dönen ve tarihi bir SİT alanı olan Yassıada’da bir doğa katliamı gerçekleşmiştir.

İşte insanı nasıl böyle bir doğa düşmanlığı olur diye çıldırtacak bu görüntü karşısında HKP’li avukatlar boş durmadı. HKP’li avukatlar; bu görüntülerin sorumluları olan Mehmet Özhaseki (Çevre ve Şehircilik Bakanı),  Nabi Avcı (Kültür ve Turizm Bakanı), Veysel Eroğlu (Orman ve Su İşleri Bakanı) Ahmet Arslan (Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı) Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu Üyeleri, TOBB Yöneticileri, Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ Yöneticileri ve Mesa Mesken San. A.ŞYöneticilerihakkında Görevi Kötüye Kullanma (TCK. 257), Görevi İhmal (TCK 257/2 fıkra), Kamu Malına Zarar Vermek (TCK 152/1), Haksız Kazanç Sağlamak (TCK 257/1), Denetim Görevinin İhmali (TCK 251. Md.), İrtikap (TCK.158/1-d, e) suçlarından Adalar Cumhuriyet Başsavcılığına, HKP adına suç duyurusunda bulundular.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin Programının “ÇEVREYE ve TARİHE SAYGI” bölümünün bir kısmı aynen şöyledir:

“…Parababaları, yalnız insana değil Tarihe ve Tabiata da hiç saygı duymamaktadır. Sevgi beslememektedir. Bu sebeple de şehirlerimizin Tarihi dokusunu, yeşil alanlarımızı, kıyılarımızı acımasızca tahrip etmekte, yok etmektedir. Şehirlerimizdeki Tarih varlıklarını kazıyıp, yerlerine iş merkezi, katlı otopark, lüks konutlar yapmaktadır. Namuslu bir bilim insanımız, geçen yıl; “Konya’da son yirmi yılda yapılan Tarih katliamı, önceki beş yüz yılda yapılana denktir” demişti. Diğer şehirlerimizde de hemen hemen aynısı yapılmaktadır.

“Dünyanın en güzel yerleri arasında gösterilen kıyılarımız, yakıp yıkılarak, turistik otellerle, pahalı konutlarla doldurulmaktadır.

“Bu tahribatı, hükümetleriyle, yerel yöneticileriyle Parababalarının emrindeki siyasiler yapmaktadır.

“Oysa bilime göre, şehirlerin Tarihi dokusu korunur, yeni ilaveler, genişletmeler, çevredeki boş araziler üzerine yapılır. Eski ve yeni şehir birbiri üzerine bindirilmez.

“Kıyılarımız, koylarımız, yeşil alanlarımız, göllerimiz, nehirlerimiz ve denizlerimiz de gözümüz gibi korunur. Kirletilmez, bozulmaz.

“Para ve kâr tanrısına tapınan Parababalarının, bu insan, Tarih ve doğa katliamları onların cibilliyeti iktizasıdır. Torunlarımız bunları lanetle anacaktır.

“Partimizse, Parababalarınınkinin tam tersi bir tutumla, bütün bu konularda sadece bilimin emrettiği şekilde davranacaktır. Yapılması gerekenleri, bedelini umursamaksızın, hızla yerine getirecektir.

“Partimiz, insanlığın başından geçenleri sebep-sonuç ilişkileriyle açığa çıkarıp tam olarak anlayamadığımız sürece, geleceğimizin iyice görülüp bilinemeyeceği inancındadır. Bu sebeple Tarihe, ilgi ve saygıyla yaklaşır….”

İşte yapılan bu suç duyurusu tam da bu Programın gerektirdiği suç duyurusudur. İnsan, doğa, Tarih düşmanı bu iktidarlar oldukça son da olmayacaktır. Ama eninde sonunda tüm bu hukuksuzlukların hesabı verilecektir!20.11.2017

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi


İşte yapılan suç duyurusunun metni:

yassıada (1)

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER