Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

10 Bin Memur Alınacak

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 10 Bin Memur Alınacak
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Peki 10 bin halk personeli alımı için başvurular ne vakit başlıyor?,  10 bin personel alımı için ne gibi şartlar gerekiyor?, Hangi halk kuruluş ve kuruluşlarına memur alınacak? Dün akşam saatlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kamuya 10 bin 144 personel alınacağını duyurdu.

Başvurular, 22 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde alınacak.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

“KPSS sonuçlarına göre, 137 halk kuruluş ve kuruluşuna yekün 10 bin 144 şahıs alınacak. Ortaöğretim, lise ve üniversite düzeyinde yapılacak yerleştirmeler için tercihler 22 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında internetten yapılacak.

Yerleştirme yapılacak halk kuruluş ve kuruluşları ve alacakları personel sayısı şöyle: –
190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (Üniversiteler dış) 7.856 şahıs,

Üniversiteler 725 şahıs,

-Mahalli İdareler 348 şahıs,

-Kamu İktisadi Teşebbüsleri 1208 şahıs,

-Diğer 7 kişi Alınacak personelin hizmet sınıflarına dağılımı ise de;

-Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 6.162 şahıs,

-Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 1.767 şahıs,

-Teknik Hizmetler Sınıfı 825 şahıs,

-Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 150 şahıs,

-Yardımcı Hizmetler Sınıfı 32 şahıs, KİT’lere yerleştirilecek 1208 personelin 71’i ortaöğretim, 436’sı önlisans ve 701’i lisans mezunları arasından seçilecek. Tercihlerin sonra erdiği 1 Temmuz tarihiden sonra, birkaç gün içinde ÖSYM yerleştirme sonuçlarını açıklayacak.

Memuru ilgilendiren haber

Memurlar ile ilgili yeni gelişmeyaşandı.

MEMUR MAAŞLARI KESİLECEK

Memur Maaşlarına Turizm Kesintisi Geliyor!

Hükümet, ekonomik sıkıntıyı aşmak için gözünü memurun cebine dikti. 45 yaş altı çalışanlar ve memurlar için getirilen BES kesintisinden sonra şimdi de memurları zorunlu tatile gönderme planı ortaya çıktı.

Turizm Bakanlığı 1 milyon memuru, boş kalan turistik tesislere tatile gönderip ücretini 12 ayda maaştan kesmeye hazırlanıyor.

Hükümet, zor durumdaki ekonomiyi canlandırmak için arayışlarını sürdürüyor. Sıkıntıdaki sektörleri kurtarmak için proje hazırlıkları devam ediyor. Hükümet ekonomiye cansuyu sağlayacağı kesimlerden biri olarak memurları belirledi. 45 yaş altı memurlardan ayda 100 TL bireysel emeklilik sigortası kesilmesi kararından sonra şimdi de turizmi canlandırmak için yine memurlar gündemde.

MEMURLAR TATİLE GÖNDERİLECEK

Özgür Düşünce’nin haberine göre, hükümet 1 milyon memuru tatile göndermeyi planlıyor. Rusya ile başlayan kriz ve yaşanan terör olayları sonrası büyük kriz yaşayan turizm sektörünün bu projeyle rahat nefes alması hedefleniyor. Proje ile memurlar, otellere tatile gönderilecek. Tatil ücretleri ise memurun maaşlarından 12 taksitte kesilecek. Böylece tatil yörelerindeki durgunluk son bulacak.

YARISINI DEVLET KARŞILASIN

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, memurların büyük kısmının asgari geçim sınırı altında gelire sahip olduğunu hatırlattı. Memurun borçla yaşamlarını idame ettirdiğini hatırlatan Koncuk, “Memur zaten tatil yapamıyor. Hükümet eğer memura tatil yaptırmak istiyorsa tatilin 6 aylık bölümünü devlet karşılasın. Bu şekilde özendirici olabilir. Zaten büyük kısmı borçlu ve kredi kartlarıyla yaşamlarını sürdürüyorlar” dedi.

HÜKÜMETİN GÖZÜ ÇALIŞANIN CEBİNDE

Cihan Sendikalar Genel Başkanvekili Malik Türedi ise ekonomide köşeye iyice sıkışan ve çıkış arayan hükümetin çareyi üretim ve ihracat yerine gözünü memur ve çalışanın cebine diktiğini söyledi. Hükümetin memurlara sadaka nevinden zamlar verdiğini hatırlatan Türedi, “Yüksek enflasyon karşısında zamları eriyen memur ve çalışanları, bu kez Bireysel Emeklilik Sigortası ve zorunlu tatil adı altında yeni bir maceraya mecbur ediyorlar” eleştirisini yaptı.

MEMURLARIN ÇOĞU FAKİRLİK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR

Hükümetlerin ekonomi kötüye gitmeye başladığında ilk önce memurun emeğine göz diktiğini hatırlatan Malik Türedi, şöyle devam etti: ”Yine böyle bir durumla Malik Türedi, şöyle devam etti: “Yine böyle bir durumla karşı karşıyayız. Memurların çoğu bugün fakirlik hatta açlık sınırının altında yaşıyor.Zorunlu BES ile daha da zor durumda bırakılacaklardır. Bu durum aslında hem yasalara hem anayasaya açıkça aykırı bir durumdur. Devlet memura da dahil hiç kimsenin emeği üzerinde keyfi uygulamalara gidemez. Ne yazık ki memurlarımız bir kez daha günah keçisi seçilmiştir.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap