#10EkimAnkaraKatliamı

0 1

Bugün Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısının yıl dönümü. Bir yıl önce Ankara’daki Gar Meydanı’nda ‘barış’ için toplananlar, IŞİD’in canlı bomba saldırısının hedefi oldu. Saldırıda, 107 kişi yaşamını yitirdi.

Ankara’yı kana bulayan saldırının ardından istihbarat notlarının ilgili birimler ve üstlere iletilmediği ortaya çıkmış, Ankara Emniyeti’nin 9 Ekim akşamı 22.00 ile 00.00 saatleri arasında yaptığı yol uygulamasına gece yarası ara verip, miting günü 09.00’da başladığı, canlı bombaların da yol uygulamasına ara verilen 08.30 civarında Ankara’ya girdiği tespit edilmişti.

107 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının üzerinden tam bir yıl geçti. Ankara’da ölenlerin acısını bir yıl sonra yine aynı noktada paylaşmak isteyen yurttaşlar bu sabah Ankara’da polis müdahalesiyle karşılaştı.

Saldırı günü ihmallerin peş peşe geldiği Ankara’daki Gar Meydanı bugün polis ablukasına alındı.

Valilik tarafından alınan ‘yasak’ kararının uygulanması için polisin aldığı önlemler, “Bu önlemi keşke bir yıl önce alsaydınız” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku