11 Ekim ne günü: 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları

Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü neden kutlanıyor?

0

11 Ekim ne günü: 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü. Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü neden kutlanıyor? Birleşmiş Milletler’in aldığı kararla 11 Ekim günü, 2012 yılından bu yana tüm dünyada “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenmiştir. Dünya Kız Çocukları günü mesajları neler? Dünya Kız Çocukları günü hakkında bilgiler ve bugün paylaşılan mesajlar:

11 Ekim ne günü?

11 Ekim, Dünya Kız Çocukları Günü. Birleşmiş Milletler 11 Ekim gününü 2012 yılından bu yana tüm dünyada “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak belirlenmiştir.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

Her yıl dünya çapında kutlanan bu gün ile kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

Kararda, Birleşmiş Milletler Bin Yıl Kalkınma Hedeflerine ulaşılması ve kız çocuklarının kendilerini etkileyecek kararların alınmasına katılımı açısından kız çocuklarının desteklenmesinin, güçlendirilmesinin ve onlara yatırım yapılmasının son derece önemli olduğu, ayrıca bunun başarılmasının kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddeti önleyeceği, onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacağı belirtilmiştir.

Eğitim hakkı, beslenme, yasal haklar, kadına yönelik şiddet ve zorla evlilik konuları da Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında gündeme taşınmaktadır.

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları

Twitter’da #DünyaKızÇocuklarıGünü etiketiyle paylaşılan bazı popüler mesajlar:

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku