11 soruda, Dudaklarımızın görünümü artık dudak dolgusu ile kontrolümüzde!

0 48

Dolgun ve canlı dudaklar her zaman estetik açıdan önemli özellikler olarak kabul edilmiştir.  Ancak bazılarımız ince, sınırları belirsiz dudaklarla doğar veya yaşlandıkça dudaklarımız hacimlerini kaybeder. İnce çizgiler ve kırışıklıklar, ince dudaklar ve ağzın sarkık köşeleri, enjekte edilebilir dolgu maddeleri ile desteklenebilecek alanlardır. Kaliteli bir dolgu malzemesi sayesinde dudak dolgusu güvenli ve etkili bir tedavi seçeneği sağlamak için kişiye özelleştirilebilir. 

Dr. Leyla Arvas dudakların kronolojisini açıklıyor!

Yüzün diğer özellikleri gibi dudaklarda da zaman içinde değişiklikler olabilir. Kollajen tükenmesi ve güneş hasarı nedeniyle hacim kaybı, bu hassas bölgeyi, cildin gevşemesine ve kırışıklık oluşumuna yol açabileceği şekilde negatif etkileyebilir. Dudaklar incelebilir, böyle hissetmeseniz bile endişeli veya kızgın bir görünüm yaratabilir. Bazı durumlarda, dudaklar asla istediğiniz tam etkili görünüme sahip olmayabilir. Dudak çevresindeki tanım eksikliği özgüveninizde daha da yetersiz hissetmenize neden olabilir. Tüm hayatınız boyunca ince dudaklara sahip olmuş olsanız da, dudak hacminizi yaşlanma sürecinde kaybetmiş olsanız da, dudak dolgusu, şekil, hacim ve tanım oluşturmanın kanıtlanmış en mükemmel yoludur. 

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolguları, dudakların boyutlarını ve şekillerini geliştirmeye yardımcı olan dudaklara hacim kazandıran yenilikçi bir madde olan hyaluronik asit bazı içerir. Dudak büyütme için en yaygın seçenekler dermal dolgu maddeleridir. Bu seçenek dudaklara enjekte edilerek zamanla kaybolan dolgunluk sağlanabilir ya da hiç olmamış bir dolgunluk elde edilebilir.

Dudak dolgusu hakkında sık sorulan soruları Dr. Leyla Arvas yanıtlıyor!

Dudak dolgusunu yatırmadan önce ne bekleyeceğinizi bilmek yardımcı olur. Bunlar, hastaların dudak dolguları hakkında sahip oldukları en yaygın sorulardan bazılarıdır;

 1. Dudak dolgusu uygulaması ne kadar sürer?

Bu ürüne ve istenen sonuca göre değişiklik gösterebilir. Çok doğal bir sonuç için hafif bir uygulama yapılır; işlem uygulama süresi 15-30 dk sürecektir. 

 • Kaç ml dolguya ihtiyacım var?

Bu hastadan hastaya değişir, ancak ortalama 1 veya 2 ml yeterli olacaktır. Çoğu hasta, sonuçları nasıl beğendiklerini görmek için 1 ml dudak dolgusu ile başlamayı tercih eder. Tek seferde 2 ml dudak dolgusu kullanmak doğru bir tercih değildir. 1 cc, 1 ml ile aynıdır.

 • Dudak dolgusu en fazla ne kadar yapılabilir? 

En iyi tavsiye, yolunuzu kademeli olarak oluşturmaktır. Yüzün çok hassas bir bölgesi olduğu için enjeksiyon sırasında dudakların şişmesi normaldir. Bu, özellikle bir kerede daha fazla dolgu uygulamaya devam etmek istiyorsanız, sonuçları ölçmeyi zorlaştırabilir. Bu yüzden zamanla kademeli olarak eklemek  here zaman daha doğru bir tekniktir. İlk enjeksiyondan birkaç hafta sonra; size dolgunuz sanki erimiş gibi gelebilir, aslında azalan ödeminizdir. Şişlik tamamen indiğinde, sonuçları daha iyi değerlendirebilir ve tekrar ince bir dokunuş talep edebilirsiniz. Dudaklar kolayca doldurulabilir. Güvende olmak üzgün olmaktan her zaman daha iyidir.

 • Dudak dolgusu fiyatları nedir?

Dudak dolgusu fiyatlarının birçok nedenden dolayı değişebileceğini unutmayın. Enjekte edilmesi gereken ürün miktarı kişiden kişiye değişir. Dudaklarınız çok ince ise istediğiniz sonuca ulaşmak için daha fazla ürüne ihtiyacınız olabilir. Farklı dudak dolgusu türleri genellikle farklı fiyatlara sahiptir. Dudak dolgusu için doğru doktor ve klinik tercihi ile genellikle ödediğinizin karşılığını alırsınız. “Gerçek olamayacak kadar iyi” görünen bir dudak dolgusu tam da bu olabilir. 

 • Dudak dolgusu ağrılı mıdır?

Dudaklar oldukça hassastır, bazı kişiler diğerlerinden daha fazla hassastır. Acı eşiği değişkenlik gösterir. Bu yüzden işlem öncesi uyuşturucu krem ​​kullanmakta fayda var. Uyuşturma kremi hastalara gerçekten çok yardımcı oluyor. Dudaklar uyuşturulduktan sonra dudak dolgusu nazikçe yerleştirilecektir. Biraz rahatsızlık hissetmek normaldir. Gerçek acıdan ziyade, durum enteresan gelebilir. Çoğu hasta hızlı bir batma ve baskı hisseder. Daha sonra hassasiyet normaldir.

 • Dudak dolgusundan sonra makyaj yapabilir miyim?

Evet, dudak dolgusundan sonra makyaj yapmak güvenlidir. Yanlızca, aynı gün tedaviden hemen sonra makyaj yapmaktan kaçınılması önerilir.

 • Dudak dolgusu yan etkileri

Herhangi bir kozmetik prosedürden ne bekleyeceğinizi bilmek önemlidir. Dudak dolgularından kaynaklanan ilk şişlik ve morlukların yanı sıra bazen başka  yan etkiler ve komplikasyonlar da olabilir . Bu dudak problemlerinin çoğu tedavi edilebilir veya zamanla kendi kendine kaybolacaktır.

 • Dudak dolgusu sonrası ne kadar şişlik normaldir?

Dudaklarınız başlangıçta şişecektir. Bu, hafifçe arı sokmuş dudaklardan daha yoğun şişkinliğe kadar değişebilir. Şişlik genellikle 4-5 gün içinde iner, ancak tamamen geçmesi iki hafta kadar sürebilir. Soğuk kompreslerin uygulanması şişliğin azalmasına yardımcı olabilir. Şişliğin her gün zamanla azaldığını fark edebilirsiniz. 

 • Dudak dolgusu morluk yapar mı?

Geçici dudak morarması dudak dolgusu ile yaygın gözlenen bir etkidir. Morarma, enjektörün kötü bir iş çıkardığı anlamına gelmez. Bu hassas bölgede çok sayıda sinir ve damar yapısı olduğu için gerçekleşir. Aslında dudak ve ağız bölgesi yüzün en hassas bölgelerinden biridir. Buradaki hassas cildin bu kadar kolay morarması şaşırtıcı değil. Bazı hastalarda hiç morarma olmaz. İyi olan şey, dudak dolgularından kaynaklanan morlukların geçici olması ve tehlikeli olmamasıdır.

 1. Dudak dolgusundan sonra morluk ve şişliği nasıl azaltabilirim?

Dudak dolgusu sonrası oluşan morluk ve şişliklerin tamamen geçmesi genellikle 1-2 hafta sürer. Arnica, morarma ve şişmeyi azaltabilen bir takviye kremdir. Güvenli tarafta kalmak için herhangi bir önemli etkinliğinizden en az iki hafta önce randevunuzu aldığınızdan emin olun.

 1. Dudak dolgusu sizin için uygun mu?

Dudak dolgusu, dudakların daha genç ve estetik olarak daha güzel görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Sonuçlar, ürüne bağlı olarak altı aydan bir yıla kadar sürebilir. Hafif yan etkiler ve olası komplikasyonlar olsa da, genel olarak güvenli bir prosedürdür. 


Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku