20 Gün Önce Evlenen Şehidin, Babası: Her Gün Kan Her Gün Kan

PKK’lı teröristlerin Tekeli Tabur Komutanlığı Üs Bölgesi’ne düzenlediği silahlı saldırıda 2 asker şehit oldu, 1’i ağır 4 asker yaralandı. Şehit askerlerden Uzman Çavuş Mesut Ardıç’ın babası Mürsel Ardıç, “Her gün kan, her gün kan. Bunun gideceği bir yer yok. Bir sonuca varacağı yok” diyerek isyan etti.

Hakkari’nin Şemdinli ilçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Günyazı Köyü’ne bağlı Tekeli Mezrası yakınlarındaki Tekeli Tabur Komutanlığı üs bölgesine, önceki akşam PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Hain saldırıda uzman çavuşlar Mesut Ardıç ve İsmail Yüksel (23) şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

1 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

Bolu’dan geçici görevle gittiği Şemdinli’deki saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Mesut Ardıç’ın İzmir Buca ilçesindeki ailesine acı haber ulaştı. Daha sonra şehit Mesut Ardıç’ın babası Mürsel Ardıç, annesi Sevim Ardıç, 1 ay önce evlendiği eşi Ayşe Ardıç ve yakınları cenaze töreninin yapılacağı Bitlis’in Ahlat ilçesine gitti. Baba Mürsel Ardıç şunları söyledi: “Evlatlarımızı bugünler için yetiştirmiştik. Beni üzen 1 ay öncesinde evlilik yapmış olması. Hayalleri olmayan insan olur mu? Allah ülkemize sükunet nasip etsin, iyilik versin. Bundan ötesi olmaz. Her gün kan, her gün kan bunun gideceği bir yer yok. Bir sonuca varacağı yok. Allah hepimizin yardımcısı olsun, hepimizin üzerine düşen görev var. Bunları yaparsak inşallah ülkemiz sonuca varacaktır.”

‘Sesi uykulu geliyordu birşey soramadım’

Tekeli Tabur Komutanlığı’na bağlı üs bölgesine PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonrası çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İsmail Yüksel’in Aksaray’ın Ağaçören ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. Yüksel’in şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından ailesine verilirken yakınları gözyaşlarına boğuldu.

ANNE FENALIK GEÇİRDİ

Şehit Uzman Çavuş’un annesi Fahriye ve babası Ramazan Yüksel’i yakınları teselli etmeye çalıştı. Sinir krizi geçiren anneye sağlık ekipleri müdahale etti. 2’si erkek 2’si kız 4 kardeşi olan Uzman Çavuş İsmail Yüksel’in bekar olduğu öğrenildi. Evin önünde taziyeleri kabul eden baba Ramazan Yüksel, oğluyla son olarak şehit olduğu gün cep telefonu ile görüştüğünü belirterek, “Dün ikindi saatlerinde cep telefonu ile görüşmüştük. İyi olduğunu söyledi. Sesi biraz uykulu geliyordu. Fazla bir şey anlatmadı, ben de sormadım. Sabah şehit olduğu haberini aldık” dedi.

Özgür Düşünce Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası