Bağımsız Yazarlar

23 Nisan – Ulusaldım – Egemendim – Çocuktum


Bağımsız Yazarlar

Bugün 23 Nisan… Büyük Türk Milleti “ulusal egemenlik ve tam bağımsızlık” günün, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar sizin de “bayramınız” kutlu olsun!

***

Ulusal egemenlik, ulusun egemenliği, halkın milletin egemenliği kendi topraklarında özgürce bağımsızca yaşamanız demektir. Ne başka birilerine köle olursunuz nede başkalarının rahatı için yaşayıp ölürsünüz. İstediğiniz isimi alıp, istediğiniz okullarda okuyup, istediğiniz meslekleri seçip, istediğiniz insanla evlenip, istediğiniz hayatı yaşarsınız. Bunları yaparken ne zorlamaya maruz kalırsınız nede birileri tarafından itilip kakınırsınız. Birilerine kul değil, vatanınızda yurttaş olursunuz.

***

Ulusun egemenliği tam bağımsızlık üzerine kurulur, kurulmalıdır ve zamanında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından da kurulmuştur. Hepimiz fazlasıyla coşkulu olsak da, bugünü bize bırakanlara minnet duysak da bugün yüreğimiz buruk, kalbimiz kırık… Yasaması, yürütmesi, yargısı hurdaya çıkmış, kendini bile inkar eden bir Meclis ile tekeri patlamış, freni boşalmış bir kamyonla yolculuk ediyoruz.

***

Milli bayramların yasaklanıp, çeşitli bahanelerle iptal edilmesi, devleti yönetenlerin her bayram hasta olması, milli duyguları köreltme çabaları ve en önemlisi ulusal egemenliğe darbe girişimleri… Milletimiz kendisine verilen ulusal egemenliğe ve tam bağımsızlığa artık aracılarla değil, bizzat sahip çıkmalıdır. Tribüncüler ile varılacak bir nokta kalmamıştır.

***

Çocuk Bayramı ise son 15 yıldır yanlış anlaşılmaya devam ediliyor. Süpyancılar, sapıklar, pedofili psikoseksüel ruh hastaları 15 yılda daha da arttı. Kimisi bunun dinde yeri vardır hatta adı ‘’bademlemedir’’ diyor, kimisi ‘’bunlar dünyadaki gılmanlardır’’ günh değildir diyor. Sapıklığı, sübyancılığı onaylayan fetvalar yayınlayanların artık haddi hesabı yok. Hatta bu öyle bir hal aldı ki adamlar dernekler, vakıflar kurarak bu işi yapar oldu. Sonrada birilerinin önüne yatmayı ilke edinenler ‘’Bir kereden bir şey olmaz’’ sloganları atarak, tecavüzcüyü haklı, mağduru haksız kıldılar. Alın şu parayı susun dediler, olan olmuş adımızı kirletmeyin dediler. Baskıları o kadar kurdular ki artık tecavüze uğrayan mağdurlar kimseden yardım isteyemez hale geldi, niceleri intihar etti, güller topraklara düştü.

***

Ulusal egemenliğin, tam bağımsızlığın, çocuk bayramlarının kutlanması, yaşanması için her birey harekete geçmelidir. Sadece kendini değil, evlatlarını da düşünmelidir.

***

Ulusal egemenliğin, tam bağımsızlığın ve çocuklarının kıymetini bilen herkese bugünümüz, 23 Nisanımız kutlu olsun!