Spor

Kilit Adam Muslera


Spor

Ligin seyrini yüzde 90 belirleyecek bir derbi bizi bekliyor. Beşiktaş yıllar sonra bu kadar favori çıkıyor Galatasaray karşısına. Galatasaray’ın oyun üstünlüğünü ele alarak rakibini yenmesi Lecistır’ın şampiyonluğundan bile daha zor bir ihtimal. Ama bu yenemeyeceği anlamına gelmiyor tabi. Muslera, Podolski ve kupa maçıyla sahalara dönen Sinan Gümüş kritik oyuncular G.Saray için. Muslera’nın yine devleşmesi gerek […]Ligin seyrini yüzde 90 belirleyecek bir derbi bizi bekliyor. Beşiktaş yıllar sonra bu kadar favori çıkıyor Galatasaray karşısına. Galatasaray’ın oyun üstünlüğünü ele alarak rakibini yenmesi Lecistır’ın şampiyonluğundan bile daha zor bir ihtimal. Ama bu yenemeyeceği anlamına gelmiyor tabi. Muslera, Podolski ve kupa maçıyla sahalara dönen Sinan Gümüş kritik oyuncular G.Saray için. Muslera’nın yine devleşmesi gerek galibiyet için. İlerde de Sinan ve ne kadar formsuzda olsa Yasin’in efektif ve etkili oyunu şart. Birde Podolski’nin keskin bitiriciliği. Bu üç etkenin gerçekleşme ihtimalini, Beşiktaş’ın savunmada verdiği zaaflar da artırıyor. Psikolojik faktörlerde devreye girebilir. Galatasaray çok rahat çıkacak maça. Beşiktaş ise iyice şampiyonluk stresine girmiş halde çıkacak.

Beşiktaş da ise tek sorun savunmanın ortasında ve kaledeki sorun. Galatasaray nasıl oynarsa oynasın pozisyon verecek. Önde baskıyı tercih ederek Beşiktaş’ın bu göbekteki uyumsuzluğundan faydalanabilir. Galatasaray’da bitirici net bi forvet olmasada Podolski bu hataların cezasını kesebilir. Hem puan olarak , hem oyun olarak ligin lideri olan Beşiktaş, bu durumların üstesinden de gelebilir 2 yiyip rahatlıkla 3 atabilir. Muslera maçın kilit adamı.

Cüneyt Çakır

2 yarı final birden yönetti. Son yönettiği maçta çok hatalı bir penaltı verdi.1 hafta içinde 2 yarı final yönetmesi mi büyük olay yoksa hatalı penaltı vermesi mi ? Yazılı ve görsel basında, sosyal medyada herkez penaltıyı konuşuyor. Böyle  evrensel adamlar bir iki tane ülkemizde. Bırakın yaptığı hatayı. Zaten sonuca da etkisi olmadı. Böyle evrensel insanların değerini bilelim. Yaptığı hataları tabiki de konuşalım ama başarılarınıda aynı oranda konuşalım.