36 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

0 9

[ad_1]


Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, Toplumsal Güvenlik Kurumu Resmi sitesinde Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) Sıhhat Uygulama Tebliği (SUT) düzenlemesi olmaksızın listeye ilave sonucu verilen 12 adedi ithal, 24 adedi yapım olan toplam 36 ilacın yayımlandığını duyurdu.


“Geri ödeme listesindeki toplam ilaç sayısı 8 bin 681 oldu”


Geri ödeme sıralamasında yurtdışından temin edilen 380, vatanımızda ruhsatlı 8 bin 265 ilaç yer almakta iken yeni düzenleme ile beraber ruhsatlı ilaç sayısının toplamda 8 bin 301’e ulaştığını ifade eden Alim, “Toplumsal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle beraber bedeli ödenen ilaç sayısı 8 bin 681’e ulaştı” açıklamasını yapmış oldu.


Vatandaşların, ilaçları Toplumsal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini belirten Bakan Alim, “İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, yurttaşlarımıza sıhhatli bir yaşam dilerim” dedi.


Eklenen 36 tane ilacın mevcut durumda yalnızca 18’inin eşdeğeri bulunmakta olup, bu ilaçların geri ödeme listesine ilavesiyle kullanıldıkları tedaviler için yeni alternatifler ve erişim kolaylıkları dünyaya gelmiştir.

 [ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku