36 yıllık baba oğul hasreti mutlu son ile bitti

0 8

[ad_1]


1979 senesinde İtalya’nın Milano kentine çalışmak için giden Ordulu Osman Zerey, 4 yıl kalmış olduğu şehirde İtalyan bir hanımla tanıştı. Bir adam çocuk sahibi olan çiftin birlikteliği, Osman Zerey’in İtalyan polisi tarafınca sınır dışı edilmesi ile son buldu.


Oğlunu ve eşini geride bırakmak zorunda kalan Zerey, evladı ile iletişime geçmek istese de İtalyan eşi buna karşı çıktı. Oğlunu son olarak 1985 senesinde gören Zerey’in seneler içindeki tüm çabaları boşa çıktı.


Babasını araştırdı


Anası vefat ettikten sonrasında babasını aramaya başlamış olan Salvatore Napoli, fotoğraf albümü içinde babasının adını buldu. Araştırmalarına devam eden Napoli, toplumsal medya üstünden babasının adı olan herkesi dost olarak ekledi.


Sonrasında kardeşi ile toplumsal medyadan konuşarak babasına ulaşan Napoli, derhal tayyare biletini alarak Türkiye’ye geldi.

36 yıllık baba oğul hasreti mutlu son ile bitti


Uzun uzun sarıldılar


Fatsa ilçesine bağlı Yusuflu Mahallesi’nde oğlunu bekleyen baba Osman Zerey’in evinde adeta bayram havası yaşandı. Oğlunu tüm eş dost ve akrabaları ile karşılayan Zerey oğluna uzun uzun sarılarak özlem gözyaşları döktü.


“Oğlumu asla bırakmam”


Oğlunu aramaktan asla vazgeçmediğini söyleyen 65 yaşındaki baba Osman Zerey, yaşanmış olan süreci söyledi.


“Ne mutlu bana ki 36 yıl sonrasında oğlumla buluştum. İnternet aracılığı ile beni buldu. Türkiye’ye geldiğim günden bu zamana kadar geçen sürede fazlaca arasam da maalesef ulaşamamıştım. Şükürler olsun oğlum 36 yıl sonrasında beni buldu. Fazlaca mutluyum. Ben oğlumdan ayrı geçirdiğim zamanlarda asla rahat uyumadım, artık rahat uyku uyuyabiliyorum. Ömrüm var olduğu sürece oğlumu asla bırakmam.”

36 yıllık baba oğul hasreti mutlu son ile bitti


“Babamı bulduğum için fazlaca mutluyum”


Babasının Türk bulunduğunu bildiğini ve anası vefat ettikten sonrasında daha sık arama emek harcamaları yaptığını özetleyen Salvatore Napoli ise “Aslen uzun süreden beri babamı arıyordum. Anneme her sorduğumda bana kendisinden asla bahsetmiyordu. Babamı bulduğum için fazlaca mutluyum. Önümüzdeki dönemde elbet İtalya’ya döneceğim fakat sık sık Türkiye’ye de gelirim. Kardeşlerimle de tanıştığım için fazlaca mutlu oldum. Kendisine torununu getirerek de sürpriz yaptım” dedi.[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku