4 merkez bankası dijital parayı test edecek

0 46

Avustralya, Malezya, Singapur ve Güney Afrika merkez bankaları merkezi dijital para kullanımını test edecek. Bitcoin yeniden 50 bin dolar sınırına dayandı.

Bağımsız Gazete – Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) Avustralya, Malezya, Singapur ve Güney Afrika merkez bankaları arasında merkezi dijital para (CBDC) kullanımını test edeceği haberinin duyulmasının ardından kripto para birimleri yukarı doğru dalgalandı.

Ethereum 3700 doların üzerine tırmanırken saat 11.00’de Bitcoin 49 bin 847 dolardan işlem gördü. Dunbar Projesi olarak adlandırılan çalışmayla birlikte dijital fiat para cinsinden uluslararası ödemeleri yapılması için ortak bir platform geliştirilmesi hedefleniyor.

BIS İnovasyon Merkezi Singapur Genel Müdürü Andrew McCormack, projeyle ilgili yaptığı açıklamada “Çoklu CBDC’ler üzerindeki çalışmalarız bir sonraki aşama için zemin oluşturuyor ve küresel ödeme bağlanılarını kuruyor. “ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku