Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

4 zor hedef

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 4 zor hedef
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Genelkurmay Karargâhı’nda dün Dışişleri Müsteşarı Büyükelçi Ümit Yalçın ve istihbarat yetkililerinin katıldığı kritik bir toplantı yapıldı. Sonuç; Afrin, El Bab, Menbiç ve Rakka’nın ÖSO’nun kontrolüne geçmesi konusunda, El Bab’da Rusya’nın, diğer üç bölgede de ABD’nin ikna edilmesi şart.

AFRİN’DEN RAKKA’YA

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki gün muhtarlara seslenirken, “Kilis’ten Kırıkhan’a doğru uzanan bölgeden ülkemize yönelik tehditleri bertaraf etmek için gerekirse orayı da terör örgütlerinden temizlemeyi gündemimize alıyoruz” dedi. Erdoğan dün de ÖSO militanlarının Cerablus, Rai ve Dabık bölgelerini temizlediğini belirterek, “El Bab’ı DEAŞ terk edecek, ondan sonra Menbiç ve Rakka’ya yöneleceğiz. Dün akşam Obama ile görüşmemizde bu adımları atacağımızı kendisiyle paylaştık.PYD/YPG gibi terör örgütlerine ihtiyacımız yok. Obama’ya, gelin Rakka’dan DEAŞ’ı beraber atalım dedim” bilgisini verdi.

ABD’NİN İKNA EDİLMESİ ŞART

Erdoğan’ın sözünü ettiği koridorun, haritada ÖSO rengine boyanması için küçük yerleşim yerleri hariç Afrin, El Bab, Menbiç ve Rakka’nın TSK destekli ÖSO denetimine geçmesi gerekiyor. Menbiç ve Afrin PYD, El Bab ve Rakka DEAŞ kontrolünde.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap