Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi bayramı olarak kutlanacak!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi bayramı olarak kutlanacak!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İlahi Komedya
15 Temmuz da sorumluluk duygusundan bihaber, sadece kendi istikbalini ve koltuğunu düşünen bir kişilik kendisine canlı kalkan olsun diye halkını sokaklara davet etti. Onların yaralanması, sakat kalması veya ölmesi umurunda bile değildi. Bu çağrının sonucun da Asker, Polis, Sivil toplam 270 insan hayatını yitirdi. Kendilerine verilen emri yerine getirmekten başka hiçbir günahı ve suçu olmayan evlatlarımız yobazlar tarafından boğazlanarak hunharca katledildi. Bu sırada Yunan hava sahasından Cumhurbaşkanı için acil iniş izini istendi. Ülkemizin Başbakanı otoyol tünelinde makam arabasıyla gizlendiği anlarda ise halk teslim olan kendi evlatlarını katletmeye devam ediyordu. Tankların altına yatanlar vardı. Mermilere, şarapnel parçalarına aldırmadan ölüme koşanlar vardı. Demokrasi diyerek bayrakları ile sokaklara çıkanlar vardı. Her kesimden ölen, yaralanan ve sakat kalanlar vardı. Ama ne gariptir ki bunların arasında bir tek siyasiler yoktu. Bir tek siyasinin evladı yoktu. Bir tek siyasinin eşi yoktu. Bir tek siyasinin kaybı yoktu. Bir tek siyasinin sakat kalanı yoktu. Bir tek siyasinin yaralısı yoktu. Oysa bugün bile hala ne olduğu anlaşılmayan bu darbenin 1. derecede ki muhatabı siyasiler değil miydi?

Uzun Reisin Hikmet-i-ilahisinden sual olunmaz ama dramatik bir şekilde can verenlerin hepsi halktı veya halkın kamu görevi yapan evlatlarıydı. Bu depremin artçısı daha da yıkıcı bir felakete dönüştü.
Demokrasi uğruna can veren, kan veren, evlat veren, eş veren ve çok büyük bedeller ödeyen halkın demokratik özgürlüğü OHAL ilan edilerek elinden alındı. Yüzbinlerce insan suçlu yada masum olduğuna bakılmaksızın özgürlüğünden, işinden, eşinden, çocuğundan toprağından ve hatta canından edildi. Halk bundan sonra artık hiçbir zaman bir araya gelmeyecek şekilde iki parçaya bölündü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Şimdi benden, yobazların kendi evlatlarını katlederek köprüden aşağı attıkları günü bayram olarak kabul etmemi istiyorlar.
Şimdi benden hayatını ne için kaybettiğini dahi bilmeyen insanların öldükleri günü milli egemenlik mücadelesi olarak tanımamı istiyorlar.
Şimdi benden bu karanlık ve soru işaretleriyle dolu günü her yıl yeniden hatırlamamı istiyorlar.
Şimdi benden  onurumu, gururumu, şerefimi, namusumu yok saymamı istiyorlar.
15 Temmuz ne için öldüğünü bilmeyen masumların katledildiği, geride kalanların ise hep bir şüphe içinde büyük acılar çektiği ulusal yas günüdür. O gün sadece kolumda siyah bir bant taşıyacağım. O gün sadece yas tutacağım. O gün sadece  yavruları boğazlanan anneler ve neden öldüğünü bilmeyen masumlar için  bir kez daha ağlayacağım.
İşte bu yüzden 15 Temmuzu bir bayram olarak kabul etmiyorum. İşte bu yüzden 15 Temmuzu tanımıyorum.

Benim 4 tane milli bayramın var. Anlamlı, Manalı, Şaibesiz ve kontrolsüz.

Temel Sağıroğlu

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap