52 km’lik Türkiye’nin en uzun ekoturizm yolu Artvin’de hayata geçiriliyor – Kültür

0 62

[ad_1]

Artvin’deki organik yapıyı bozmadan ekoturizm alanlarını belirleyerek hazırlanan “Artvin Çoruh ekoturizim projesi” Orman Bölge Müdürlüğü tarafınca hayata geçiriliyor. Artvin Orman Bölge müdürlüğü tarafınca, kentteki ekoturizm alanlarını belirleme ve organik içeriğini bozmadan vatandaşların hizmetine sunma emek harcamaları tüm hızıyla devam ediyor. Artvin Çoruh Ekoturizm Yönetim Planı’ Genel Müdürlüğünce onaylanırken, Artvin Valiliği’nin destekleriyle proje ile ilgili emek harcamalar başladı.

Ekoturizm Yönetim Planı içinde; Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ve Kafkasör-Genya Dağı süresince 52 kilometrelik 4 parkurdan oluşan patika yol, orman yolu, stabilize köy yolu ile bisiklet yolu bulunuyor. Güzergâh süresince yapılacak olan giriş-çıkış denetim üniteleri, patika(yürüyüş) yolu, ahşap köprüler, yağmurluklar, korkuluklar, çeşme, oturma bankları, masalar, kamelyalar, seyir terasları, yön, ağaç, nebat ve hayvan tanıtım tabelaları ile de şehrimizin güzelliğine güzellik katacakr. Ek olarak ekoturizm sahasının hazırlık çalışmalarında yöre halkının istihdam edilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda Türkiye’nin en uzun ekoturizm yollarından biri Artvin’de hayata geçmiş olacak.

Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, ekoturizm projesinin Artvin halkına şimdiden hayırlı olmasını dileyerek, “Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’e ve Artvin Valimiz Yılmaz Zirve’a Artvin ilimize olan desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku