58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Belli Oldu: İşte Ödül Kazanan Filmler Listesi

0

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödülleri Belli Oldu mu? 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül Töreni yapıldı. Altın Portakal Film Festivali 2021 yılı ödüllerini kim kazandı? Hangi filmler ödül aldı? İşte Ödül Kazanan Filmler Listesi:

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül Töreni

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Antalya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Kapanış ve Ödül Töreni ile bitiyor.

 

 

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması – En İyi Yönetmen Ödülü: PAZ FÁBREGA (Aurora)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması – En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: CLAUDIA GROB (Aile)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: PETRI POIKOLAINEN (Titanik’i Seyretmek İstemeyen Kör Adam)

En İyi Belgesel Film Ödülü: HER ŞEY DAHİL (Yönetmen: Volkan Üce)

Altın Portakal Ödülleri En İyi Belgesel Film Ödülü: HER ŞEY DAHİL

Biri Türk, diğeri Kürt iki delikanlı, İsmail ve Hakan, Türkiye’de Nashira Resort adlı “her şey dahil” bir otelde çalışmaya başlarlar. 17’sindeki İsmail ailesini geçindirebilmek için okulu bırakmıştır. 25 yaşındaki Hakan ise 12 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. İkisi de hem iş hayatında deneyim elde etmek hem de İngilizce öğrenmek amacıyla otele gelmişlerdir. Başlarda ikisi de otel konuklarına karşı son derece utangaç ve mesafelidirler. Renkli bikiniler, çöpe dökülen yemekler onları şaşırtmıştır. Ancak zamanla ortama alışırlar. Her Şey Dahil iki yaz sezonu boyunca İsmail ve Hakan’ın bu otelde başlarından geçenleri takip ediyor ve kapitalist dünyada ayakta kalmaya çalışan bu iki genç adamın yaşadıkları masumiyet yitimine odaklanıyor.
Yönetmen
Volkan Üce

Senaryo
Volkan Üce

En İyi Kısa Film: Siz Biraz Uzak Kaldınız

Şevval Sam ve Yekta Kopan’ın sunuculuğunu yaptığı gecede tören Ulusal Kısa Film ödüllerinin verilmesiyle başladı. En İyi Kısa Film ödülü, Elif Refiğ’in yönetmenliğini yaptığı Siz Biraz Uzak Kaldınız filmine verildi.

Yönetmen:
Elif Refiğ

Senaryo:
Murat Mahmutyazıcıoğlu

Oyuncular:
Nezaket Erden
Nazlı Bulum
Aykut Sezgi Mengi

Bir öğrenci evi, iki kadın, bir adam, yakın dostluk, iki skor, bir akşam yemeği, aşk, kalabalık sokaklar, bitmeyen umutlar, şehrin kocaman sesi altında ezilen küçük çığlıklar…

Övgüye Değer Kısa Film Ödülü’ne ‘Rewşen’, Jüri Özel Ödülü’ne ise ‘İkinci Gece’ layık görüldü.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku