“9 Temmuz’da Adalet İçin Maltepe’de Olacağız”

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Facebook hesabından, ‘Bursa Kamuoyuna’ diyerek paylaştığı açıklamada, “İnsan olmanın onurunu korumak, adaletsizliklere, hukuksuzluklara “Dur!” demek için, 9 Temmuz’da Bursa’dan Maltepe’ye doğru yola çıkacağız.” ifadeleriyle, İstanbul’da 9 Temmuz’da yapılacak olan Adalet Mitingi’ne katılacaklarını duyurdu.

Başkan Tansal açıklamasında, Yüreğinde, sevgiyi, barışı, kardeşliği barındıran insanca ve özgürce bir yaşam düşleyen tüm dostlarımızı aramızda görmek bize onur verecek adalet arayışımız güç kazanacaktır.Hep birlikte tarihe not düşmek için bu tarihi günde bir arada olmamızı diliyor,saygılar sunuyorum.” sözleriyle tüm vatandaşların katılması gerektiğini dile getirdi.

Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal’ın açıklamasının tamamı şöyle:

BURSA KAMUOYUNA;
Ankara Güvenpark’ta bir yürüyüş başladı.
Adaleti, hukuku, insan hak ve özgürlüklerini gasp edenlere karşı düzenlenmiş uzun bir yürüyüş.
Kadını, genci, yaşlısı tek bir yürek olup faşizmi bir yönetim şekli olarak dayatanlara karşı ADALET istiyoruz, diyerek yollara düştüler.
İnsanlık sapağından çıkıp kötülük menziline kayanlara dur demek için, yaşamın kutsallığına, doğaya, özgürlüğe, eşitliğe, var oluşun bütün değerlerine sahip çıkmak için günlerdir yürüyorlar.
Zulmü ve adaletsizliği her geçen gün arttırarak yaşamı cehenneme çeviren iktidar ve onun işbirlikçilerine karşı, insanlık erdemlerine daha sıkı sarılıp hayatı güzelleştirmek için yürüyorlar.
Önce adalet diyerek…
Çünkü adaletin dini, dili, ırkı, cinsiyeti yoktur. Haksızlığın, hukuksuzluğun, başladığı yerde zulmün kimin kapısını çalacağını kimse bilemez.
Değerli dostlar, yoldaşlar, yüreği adaletten, demokrasiden, özgürlükten yana atan bu ülkenin güzel insanları,
bedeli her ne olursa olsun şunu çok iyi bilmelidir. Susmayacağız, susturamayacaklar bizleri.
İnsan olmanın onurunu korumak, adaletsizliklere, hukuksuzluklara “Dur!” demek için, 9 Temmuz’da Bursa’dan Maltepe’ye doğru yola çıkacağız.
Yüreğinde, sevgiyi, barışı, kardeşliği barındıran insanca ve özgürce bir yaşam düşleyen tüm dostlarımızı aramızda görmek bize onur verecek adalet arayışımız güç kazanacaktır.Hep birlikte tarihe not düşmek için bu tarihi günde bir arada olmamızı diliyor,saygılar sunuyorum.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı

Mehmet Turan Tansal

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası