ABD borç uçurumundan geri adım attı

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Cumhuriyetçilere çoğunluk oylamasına izin vermeleri için çağrıda bulundu.

0

ABD, Demokratların Cumhuriyetçilerin borç limitini iki aylığına yükseltme teklifini kabul etmesinin ardından Perşembe günü feci bir kredi temerrüdünü savuşturdu.

Senato’daki Demokratlara liderlik eden Chuck Schumer, atılımı Perşembe sabahı, Kongre’de sabahın erken saatlerine kadar süren saatlerce süren müzakerelerin ardından duyurdu.

Temerrüt tehdidine sadece 11 gün arayla, Cumhuriyetçi Senato Azınlığı lideri Mitch McConnell, partisi, ülkenin bir yıldan fazla olan borçlanma sınırında çok daha uzun bir zam için Meclis’ten geçen Demokratik planları oylamaya hazırlanırken anlaşmayı teklif etti.

Geçici borç uzlaşmasının Kongre’nin her iki kanadından da geçmesi gerekecek.

McConnell, “Cumhuriyetçi ve Demokrat üyeler ve personel, gece boyunca iyi niyetle müzakere etti.” Dedi.

ABD Hazine borcu, dünyanın en güvenilir varlığı olarak kabul edilir ve faiz oranları, gezegen genelinde finansal ürünlerin ve işlemlerin fiyatlandırılmasının temelini oluşturur.

– ‘Nükleer seçenek’ –

On milyonlarca Amerikalı düzenli federal ödemelerini kaybederken, hükümetin ulusal savunma sağlama yeteneği, Covid-19 pandemisine müdahale ve günlük hizmetler de büyük olasılıkla ciddi şekilde engellenecekti.

Ancak, yasayı geçirmek için normalde 60 oy gerektiren filibuster’ı değiştirmenin “nükleer seçeneği” yoluyla sorunu çözmeye yönelik Demokratik tekliflerden korktuğu bildirildi.

Senatör Elizabeth Warren gazetecilere verdiği demeçte, “McConnell pes etti” dedi.

Ancak zeytin dalı, koridorun her iki tarafındaki bazı senatörleri tatminsiz bıraktı.

Bunu yapmak yasal olarak mümkün değil, çünkü borç tavanındaki artışlar yalnızca Cumhuriyetçilerin Trump döneminde ulusal borca ​​eklenen trilyonlarca dolar da dahil olmak üzere halihazırda harcanan parayı geri ödemek için kullanılabilir.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku