Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

ABD Suriye’ye saldırırsa İncirlik Üssü ne olacak?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ABD Suriye’ye saldırırsa İncirlik Üssü ne olacak?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, gündeme dair soruları yanıtladı. BM’de ABD’nin tasarısının reddinin kaçırılmış fırsat olduğunu dile getiren Aksoy, Duma’daki kimyasal saldırının sorumlusunun Esad olduğunu vurguladı.

Emperyalistlerin Suriye’ye girmek için bahane aradığı bu süreçte Esad’ın kimyasal silah kullanmayacağı gerçeğini görmezden gelen Aksoy, “7 Nisan’da Duma’ya yapılan saldırının rejim tarafından gerçekleştirdiği yönünde güçlü şüpheler var. Kimyasal silah saldırıları insanlığa karşı suç teşkil eder, tekrarlanmaması için de cezalandırılması gerekiyor”  sözleriyle Amerika’nın da beklediği bir açıklama yaptı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

BOP KALDIĞI YERDEN DEVAM

Son dönemde Amerika ile Türkiye arasında sıkıntılar var gibi gözükse de; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un kendisine yöneltilen, “ABD’nin olası bir Suriye operasyonunda İncirlik Üssü’nün durumu” ne olacak sorusuna, kaçamak cevap vermesi de BOP Eş başkanlığının devam ettiğini gösteriyor.

Aksoy, olası bir operasyonda İncirlik üssünün kullanılıp kullanılmayacağı konusunun Pazartesi günü NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in ziyareti sırasında gündeme geleceğini belirtti.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap