ABD Suriye’yi vurdu!

0

ABD Savunma Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Suriye rejimine ait bir hava üssünün Tomahawk füzeleri ile vuruldu. Başkentte basın mensuplarına  konuşan  bir askeri yetkili “ABD’ye ait Akdeniz’deki bir askeri gemiden Suriye rejimine ait bir hava üssüne ait 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattık.” ifadeleriyle saldırıyı üstlendi.

Daha fazla mesaj

Kraliçe Elizabeth’in Bu Ülkenin Devlet Başkanı Olarak…

Aşı pasaportlarını ve geliştirmeyi çevreleyen tartışmalar…

Seçildiği günden beri eleştirilerin hedefi Amerika Başkanı Donald Trump ve yönetimi bu hafta 100’den fazla insanı öldürdüğü ve kimyasal silah saldırı yaptığı iddia edilen Beşar Esad‘a nasıl bir misillemede bulunacağını düşünürken Başkan Trump, Suriye’ye karşı bir askeri operasyonun olacağının sinyalini vermişti. Üst düzey askeri yöneticilerin  başkanla füze saldırısı dahil olmak üzere ihtimalleri konuştukları biliniyor.

Trump, Esad’ın yönetimi bırakmak zorunda kalabileceğini güçlü bir şekilde ileri sürerken Dışişleri Bakanı Rex Tillerson gazetecilere yaptığı açıklamada Esad için, “ Onun Suriye halkını yönetme rolü yok” diyerek operasyonun ipuçlarını vermişti.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku