ABD’de Biden’ın icraatlarını onaylayanların oranı yüzde 50’ye düştü

0 39

[ad_1]

ABD’de Başkan Joe Biden’ın icraatlarını onaylayanların oranı yüzde 50’ye geriledi. Biden’ın onay oranının düşüşünün, tüketiciye yansıyan pahalılık ile son haftalarda Kovid-19 salgınında aşılamaların yavaşlaması ve olay sayısının artması sebeplerinden kaynaklandığı düşünülüyor.

İLK KEZ BU KADAR DÜŞTÜ

Gallup tarafınca meydana getirilen ankette, Demokratların yüzde 90’ının, Cumhuriyetçilerin yüzde 12’sinin ve bağımsızların yüzde 48’inin Biden’in başkanlık performansına pozitif yönde not verdiği kaydedildi.

Ankette, Biden’ın Demokratlar ve bağımsızlar arasındaki notunun Beyaz Saray’a ulaştıktan sonra ilk kez bu kadar düşük olduğuna işaret edilerek, genel ortalamanın hazirandaki yüzde 56’dan bu ay yüzde 50’ye gerilediği açıklandı.

PAHALILIK VE VAKA ARTIŞI

6-12 Temmuz içinde meydana gelen anketin neticelerini değerlendiren analistler, Biden’ın onay oranının düşüşünü, ekonomideki bazı pozitif yönde gelişmelere karşın tüketiciye yansıyan pahalılık ile son haftalarda yeni tip koronavirüs salgınında aşılamaların yavaşlaması ve olay sayısının artmasına bağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku