Gündem

ABD’den Brunson krizine ilişkin yeni açıklama


Gündem

ABD Dışişleri Bakanlığı, Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arasındaki görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile yaptığı görüşmeye ilişkin “Çok sayıda konuyu ele aldılar ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiler” ifadelerini kullandı. Sözcü Nauert’in görüşmeye ilişkin açıklaması şöyle: “Bakan Pompeo, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla Singapur’da 3 […]ABD Dışişleri Bakanlığı, Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo arasındaki görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile yaptığı görüşmeye ilişkin “Çok sayıda konuyu ele aldılar ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiler” ifadelerini kullandı.

Sözcü Nauert’in görüşmeye ilişkin açıklaması şöyle:

“Bakan Pompeo, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla Singapur’da 3 Ağustos’ta ASEAN Bakanlar Toplantısı’nda görüştü. Çok sayıda konuyu ele aldılar ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdiler. İki ülke arasındaki sorunların ortadan kaldırılması için çaba göstermeye devam edileceği konusunda fikir birliğine vardılar.”