Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

ABD’li senatörden Türkiye’ye hava desteği çağrısı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ABD’li senatörden Türkiye’ye hava desteği çağrısı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, “Rusya, İdlib’deki Türk gözlem noktalarını çevreleyen Esad güçlerini geri çekmeli. NATO, Türkiye’ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermeli” dedi.

Twitter’dan yaptığı açıklamada İdlib’deki durumun gün geçtikçe daha kötüye gittiğini belirten Senatör Rubio, Rusya ve Esad rejimine, düzenlediği saldırılardan dolayı tepki gösterdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Rubio, açıklamasında, “Rusya, İdlib’deki Türk gözlem noktalarını çevreleyen Esad güçlerini geri çekmeli. NATO, Türkiye’ye hava desteği, istihbarat ve Suriyeli mültecilerle ilgilenen yardım kuruluşlarına finansal destek vermeli” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Amerikan Fox News kanalına bir makale yazan Temsilciler Meclisi üyeleri Demokrat Brandon Boyle ile Cumhuriyetçi Adam Kinzinger de benzer bir çağrıda bulundu.

Temsilciler Meclisi üyeleri, Rusya ve Esad rejiminden İdlib’de düzenledikleri saldırılara son vermesini istedi. 

GRAHAM ‘UÇUŞA YASAK BÖLGE’ ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Cumhuriyetçi Senatör Graham ise geçen hafta internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Dünya hiçbir şey yapmadan İdlib’in Esed, İran ve Rusya tarafından yok edilmesini izliyor.” ifadesini kullanmıştı.

Graham, açıklamasında “Şu anda uluslararası toplumun binlerce masum erkek, kadın ve çocuğu bu dehşet verici ölümden kurtarmak için İdlib’de uçuşa yasak bölge ilan etmesinin zamanı gelmiştir.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

NATO’DAN TÜRKİYE’YE DESTEK PAYLAŞIMI

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap