Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Adalet Bakanı Gül’den Ceren Damar davası kararına ilişkin açıklama

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Adalet Bakanı Gül’den Ceren Damar davası kararına ilişkin açıklama
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bugün Ceren Damar davasında vicdanların feryadını işiten yargı, kazanmak için her yolu mübah gören anlayışa itibar etmeyerek masum bir kadının hatırasını korumuş, insan onurunun kırılmasına da izin vermemiştir” ifadesini kullandı.

Bakan Gül, sosyal medya hesabından Ceren Damar Şenel cinayeti davası kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Mahkemelerde savunmanın ahlaki ya da hukuki bir sınırı olmalı mıdır?” sorusunun uzun süre hukuk dünyasını meşgul ettiğini belirten Gül, şunları kaydetti:

“Nihayet modern hukuk, savunmanın etik ve yasal sınırlarını belirleyen kurallar öngörmüştür. Çünkü insan onurunun dokunulmazlığı, bütün hakların üzerindedir. Bugün Ceren Damar davasında vicdanların feryadını işiten yargı, kazanmak için her yolu mübah gören anlayışa itibar etmeyerek masum bir kadının hatırasını korumuş, insan onurunun kırılmasına da izin vermemiştir.”

Paylaşımının sonunda Ceren Damar Şenel’e bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileyen Bakan Gül, “Cenazesi başında sevgili eşinin dediği gibi; iyi bir hukukçu, iyi bir mühendis, iyi bir doktor değil önce iyi bir insan olmaya çalışın” ifadesini kullandı.

CEREN DAMAR İÇİN AĞIT – VİDEO

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap