Adalet Kurultayı’na geri sayım

0

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale’de düzenleyeceği “Adalet Kurultayı”nın detayları gelmeye devam ediyor. Gelen detaylarda “Adalet Kurultayı”nın Gelibolu Yarımadası’nda yer alan Kocadere Kamp Alanı’nda 26-29 Ağustos tarihleri arasında düzenleneceği öğrenildi. Cumhuriyet Gazetesi’nden İklim Öngel’in haberine göre gelen bu detaylar partinin başkan yardımcısı Aykut Erdoğdu tarafından iletildi.

Aykut Erdoğdu, alana katılmak isteyen herkesin önceden Cumhuriyet Halk Partisi’ne bunu iletmesi gerektiğini söyledi. Bilgi vermeyen kişilerin çadırlarını getirmesi, başkalarının çadırlarında kalması veya farklı bir alanda konaklama ayarlaması gerektiğini söyledi.

Kendisinin kurultaydaki rolüne ilişkinde bilgi veren Cumhuriyet Halk Partisi genel başkan yardımcısı Aykut Erdoğdu, bu kurultayda bir konuşmacı olarak yer almayacağını belirtti, bu kez bir dinleyici olarak katılacağım dedi ve ekledi. “Alanda alkol tüketimi kesinlikle yasak. En önemli ve ilk uyarımız ise çevreye saygı ve çevreye zarar vermeme üzerine. Panel ve çalıştaylarda belirlenen konuşmacılar konuşacak, dışarıdan gelerek panel ve çalıştay düzenini bozacak şekilde söz alınmasına müsaade edilmeyecek. Farklı fikirler olacaktır ama kimse fikirleri nedeniyle suçlanmayacak. Terörün, şiddetin ve suçun övülmesi yasak olacak” 

Daha fazla mesaj

Alec Baldwin, “Rust”u çekerken yaptığı ölümcül…

Elkızı Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri: Fox TV Elkızı…

Ormanın içinde gerçekleşecek kurultayın günlük programı 09.30’da gibi başlayıp 17.30’da sona erecek.

Cindoruk, Şener, Boratav katılımcı

Bu yıl yapılacak olan kurultayım ana başlıkları zaten belirlenmişti, partinin açıkladığı içerik şu şekilde: “Mahkemede, devlette, geçimde, seçimde, inançta, eğitimde, yaşamda ve medyada adalet” bu başlıklı içerikleri çalıştaylar uzmanlık alanı gerektiren dar kapsamlı, yuvarlak bir masa toplantıları şeklinde yapacak.

Erdoğdu kurultaya katılacak isimlere ilişkin şunları söyledi: “Ertuğrul Yalçınbayır, Hüsamettin Cindoruk, Abdüllatif Şener, Nesrin Nas gibi muhafazakâr ve liberal kanadı temsil eden önemli isimler kurultayda yer alacak. Korkut Boratav gibi efsanevi iktisatçı, bilim insanları konuşacak. Birçok önemli isimle de görüşmeler sürüyor, programlarının ayarlanması için, kesinleştikçe bilgilendirme yapılacak.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku