Adama Traore: “Beni çeteye çağırdılar”

0
Wolverhampton’un başarılı kanat oyuncusu Adama Traore, yabancı basına samimi itiraflarda bulundu. Küçükken yaşadığı Hospitalet’te (Barcelona yakınlarında bir şehir) deneyimlerini ve gördüklerini yapılan röportajda anlattı.

“DEFALARCA KEZ ÇAĞIRDILAR”

Bir çeteye katılmak için teklif alıp almadığı sorusuna Traore; “Evet. Defalarca kez teklif aldım. Ben, kardeşim ve arkadaşım çetelere girebilirdik ama bizim farklı bir kafa yapımız vardı. Biz futbolcu olmak istedik. Herhangi bir kavganın parçası olmak istemedik. Yaşadığımız yerde her gün çatışmaları görebilirdiniz.” cevabını verdi.

“KAVGALARA DAHİL OLDUM”

‘Hiç kavgaya denk geldin mi’ sorusuna ise; “Kavgaların içinde bile oldum. Okulum çetelerin bir araya geldiği yerdeydi ve devamlı birbirleri ile kavga ederlerdi.” cevabını verdi.

Muhabirin ‘Daha önce silah gördün mü?’ sorusuna karşı Traore; “Gördüm. Bıçakla, sopayla, şişeyle ve daha bir sürü şeyle yapılan kavgalar gördüm.” dedi.

Beraber oynadığı arkadaşlarından futbolcuların çetelere katılıp katılmadığı sorusuna İspanyol kanat oyuncusu; “Bir sürü gördüm. Onlarla beraber ve onlara karşı oynadım. Çok iyilerdi ama uyuşturucu satmayı futbol oynamaya tercih ettiler ve çetelere katıldılar.” diyerek cevap verdi.

Adama Traore, Wolverhampton ile başarılı bir sezon geçiriyor. Kanat oyuncusu bu sezon takımı ile çıktığı 39 resmi maçta, takımına gol ve 10 asistlik katkı sağladı. Traore, futboldan çok Amerikan Futbolu ve Rugby’e yatkın vücudu ile dikkat çekiyor.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku