Adana Oto Galericiler Odası Başkanı Şen: Haksız Rekabet Var

0

Odalarına kayıtlı 2. el araç alım satımı yapan esnafların birçok sorunla karşı karşıya olduğunu savunan Şen, sıfır araç satan bayilerin 2. el araç alım satımı yapmasının probleme yolaçtığını aktardı. Bir diğer sorunun ise yayınlanan genelgeye rağmen kent içerisinde hala oto galericilerin olduğuna şaret eden Şen, “Maalesef 2007 yılında alınan UKOME kararına ve yayınlanan genelgeye rağmen hala Oto Galericiler Sitesi dışında 2. el oto alım satımı yapan galeriler var. Bizim sitemiz şu an Çukurova’da örneği olmayan bir galericiler sitesi. Ama hala mevcutta dışarıda oto galeriler var. Onlardan dolayı sitede bulunan esnaflarımız mağdur oluyor. Biz belediyelerden bir an önce dışarıda bulunan oto galericilere dönük bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Esnaf arkadaşlarımız bundan rahatsız, haksız bir rekabet var.” dedi.

Daha fazla mesaj

26 Ekim Salı Reyting sonuçları: Hangi yapım reytinglerde…

Babasının tabutu önünde seksi poz verdi! Sosyal Medya…

Sıfır araç satışı yapan bayilerin 2. el araç alım satımı yapmamasını isteyen Şen, “Özellikle sıfır satan bayiler 2. el araç satıyorlar. Bu da bizim Oto Galericiler Sitesi’nde bulunan esnafımızı çok etkiliyor. Esnaflarımız sattıkları araçları ekspertize götürüyor. Sıfır araç satan yerlerde 2. el araç sattığından ekspertiz esnasında onları etkiliyorlar. Biz bu konuyla ilgili hukuki işlemlere başladık. Gereken yasal koşullara başvurduk. Sıfır satan bayilerin 2. el satmaması için yetkililerin gerekli önlemi alması gerekiyor. 2007’de çıkartılan UKOME kararı var. Galericiler sitesi yapılacak, şehir içinde bulunan galeriler kaldırılıp siteye taşınacak deniyordu. Ancak hala şehir içinde site olmasına rağmen oto alım satımı yapan yerler var.” diye konuştu.

CİHAN

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku