Adil Öksüz olayında şok eden gelişme: Öksüz, Türkiye’de mi saklanıyor?

0

15 Temmuz sözde darbe girişiminin ardından darbenin kilit ismi olan Adil Öksüz hakkında her gün çarpıcı iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz gün, Aydınlık Gazetesi‘nin yaptığı haberde, Adil Öksüz‘ün AKP‘li bir milletvekili tarafından kaçırıldığı iddia edilmişti. Bu iddialara rağmen AKP cephesinden herhangi bir açıklama gelmemesi ise, akıllara olayın gerçekliğinin netleştirdiğini getirdi.

“ADİL ÖKSÜZ ASLINDA HİÇ ARANMIYOR MU?”

Daha fazla mesaj

Jenna Ortega You 3. sezonda mı?

29 EKİM 2021’DE HANGİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI ÜCRETSİZ?

Sular daha durulmadan şok eden bir gelişme daha yaşandı. 15 Temmuz‘da kurgulanan sözde darbe girişiminin kilit ismi olan Adil Öksüz‘ün, darbeden üç gün sonra yani her yerde arandığı dönemde Ankara’dan uçakla İstanbul’a geldiği ortaya çıktı.

Mahkemeye gönderilen Akıncı Üssü iddianamesinde yer alan ifadelere göre, “Adil Öksüz’ün HTS kayıtlarından, 18 Temmuz 2016’da saat 08.01’de Esenboğa Havalimanı’ndaki, saat 09.27’de ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki baz istasyonundan hizmet aldığı tespit edildi.

Adil Öksüz, aynı gün saat 11.10 ve 22.48’de İstanbul Üsküdar‘da, saat 23.47’de İstanbul Atatürk Mahallesinde baz hizmeti (iletişim) aldıktan sonra ertesi gün, 19 Temmuz’da saat 12.43’te Sakarya Akyazı‘daki baz istasyonunu kullanmış.”

Başından beri Adil Öksüz‘ün nasıl oluyor da, daha darbenin ne olduğu anlaşılmadan serbest bırakıldığı şüphe yaratırken, ortaya çıkan bu durumun da kamuoyunda büyük bir şüpheyi de tetikleyeceği aşikar. Adil Öksüz her yerde aranırken Ankara’dan İstanbul’a gelebiliyor olması uzun zamandır dillendirilen ve darbe girişiminde tepkilerin çığ gibi yığıldığı ‘istihbarat zaafiyeti’ni ortaya koyuyor. Diğer bir görüş ise; Adil Öksüz’ün aslında hiç aranmadığı ve bilerek salıverildiği yönünde. Öğretmenden işçiye gözaltı yaşanırken darbenin kilit isminin salıverilmesi, elini kolunu sallayarak ülkede gezmesine rağmen hala yakalanamaması ve FETÖ‘nün siyasi ayağının hala ortaya çıkarılmamış olması da akıllarda soru bırakan olaylardan.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku