Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Adresini güncellemeyen Suriyeliye kamu hizmeti yok

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Adresini güncellemeyen Suriyeliye kamu hizmeti yok
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Muvakkat müdafaa kapsamında bulunan Suriyelilerin adreslerini güncellemeleri için 13 Mart’a kadar nüfus müdüriyetine başvurması istendi.

İstanbul Valiliği’nden mevzuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu sözler kullanıldı:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“İstanbul’da “Geçici Muhafaza Kapsamı”nda bulunan 479.420 Suriyeli’nin beyan ettikleri ikamet adresleri ile MERNİS (Merkezi Nüfus Yönetim Sistemi) ve GÖÇNET sistemlerindeki adreslerinin koordinasyonlu hale getirilmesi emeliyle,

15 Kasım-31 Aralık 2019 tarihleri arasında “Adreste Denetim ve Data Güncelleme Çalışması” yapılmıştır. Yapılan çalışma sonucunda, beyan edilen ikamet adresleri ile MERNİS ve GÖÇNET sistemlerindeki birtakım adresler arasında uyuşmazlıklar olduğu ve aktüel olmadığı tespit edilmiştir.

6458 Sayılı Yabancılar ve Memleketler arası Müdafaa Kanunu çerçevesinde kayıt altında bulunan; Muvakkat Müdafaa Sahibi Suriyelilerin adreslerini güncellemeleri için ikamet ettikleri Kaza Nüfus Müdüriyetine 13 Mart 2020 Cuma akşamı mesai bitimine kadar şahsen müracaat yapmaları zaruridir.

İkamet adresi şimdiki olmayan “Geçici Muhafaza Sahibi” Suriyelilerin;

Kamu kurumları / Eğitim (Okullar), Sıhhat (HastanelerEczaneler), İşyerleri, Bankalar, Çevre Yardım Kuruluşları v.b. konumlardan yararlanmada zorluk yaşayabilecekler, birtakım durumlarda ise kamu hizmetlerine erişimleri askıya alınacaktır.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap