Afet bölgesinden umut veren haber! 20 köpeği felaketten kurtardı

0 10

[ad_1]

Sinop’un Ayancık ilçesinde Kubilay Bıyıkoğlu, sel felaketine bakmış olduğu köpeklerle çalmış olduğu yerde yakalandı. Bıyıkoğlu, zor şartlara karşın köpekleri terk etmedi.

Sinop’un Ayancık ilçesinde içme suyu inşaatı şantiyesinde çalışan Kubilay Bıyıkoğlu, bakımını üstlendiklerinin yanı sıra sokak köpeklerini de sel sularından kurtarabildiği için mutlu…

Sinop’un Ayancık ilçesinde 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketine bakmış olduğu köpeklerle çalmış olduğu yerde yakalanan Bıyıkoğlu, zor şartlara karşın hayvanlarını terk etmedi.

AA’nın haberine bakılırsa yavrularla birlikte 20 köpeği sel sularından kurtarmayı başaran Bıyıkoğlu, selin arkasından bir süre daha bakmış olduğu köpeklerin bazılarını şantiye yıkıldığı için toplumsal medya üstünden sahiplendirdiğini söylemiş oldu.

Köpeklerin tamamını Ankara’ya göndereceklerini belirten Bıyıkoğlu, hepsinin bir hikayesi bulunduğunu altını çizdi.

Bıyıkoğlu, şunları kaydetti:

“Anne ve beş yavrusu sel sonrası mahsur kalmıştı. Elime bir sepet alarak boğazımıza kadar suya girdik. Ilkin onları kurtararak güvenli bir yere aldık. Sonrasında öteki köpekleri kurtarmaya başladık. Bir tek bunlar değil, selin arkasından çevreden gelen, buraya sığınan köpekler de oldu. Onların bakımlarını yaptık gene. 10 gündür onlar için şantiyede yattım. Hiçbirine zarar gelsin istemedim.”

Avukat Mehmet Akça’nın toplumsal medya üstünden kendisine ulaştığını özetleyen Bıyıkoğlu, “Maya isminde bir köpek bakımevi var. Buraya ekip gönderdi sağ olsun. Şimdi bu yavrucakları oraya güvenli ellere gönderiyoruz” dedi. (AA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku