Afganistan’da 3 il dışında sokağa çıkma yasağı getirildi

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Boz ayının saldırısına uğradı 4 gün kulübeden çıkamadı

Kanada’da aşırı sıcaklar nedeniyle tarımsal afet…

ABD ve NATO birliklerinin Afganistan’dan çekilme sürecinin başlamasıyla beraber ülkedeki ilerleyişini hızlandıran Taliban’a karşı önlemler arttırılıyor. Afganistan İçişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, “Sertliği durdurmak ve Taliban’ın hareketlerini sınırlamak için ülke genelinde 31 vilayette gece sokağa çıkma yasağı deklare edildi” ifadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Ahmad Zia Zia ise gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, sokağa çıkma yasağının mahalli saatle 22.00-04.00 içinde geçerli olacağını kaydetti. Sokağa çıkma yasağı uygulamasına yalnızca Kabil, Panjshir ve Nangarhar dahil edilmedi.

AMAÇ TALİBAN’I ENGELLEMEK

Son aylarda oldukça sayıda bölgede kontrolü eline geçiren Taliban, hemen hemen hiçbir vilayetin başkentinde denetim sağlayamadı. Söz mevzusu sokağa çıkma yasağının, Taliban militanlarının vilayet başkentlerine sızmasının engellenmesi amacıyla getirilmiş olduğu ifade ediliyor.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku