Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ahmet Şık tahliyenin ardından ilk haberini yaptı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ahmet Şık tahliyenin ardından ilk haberini yaptı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

“Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına ve anayasal düzene karşı suç işlemek” iddiasıyla yargılanan ve 434 gün sonra (9 Mart2018) tahliye edilen Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık ilk haberini 34 gün sonra (bugün) yaptı.

Ahmet Şık, haberleri ve Twitter paylaşımları nedeniyle 20 Aralık 2016’da gözaltına alınmıştı.  Şık, emniyetteki savcılık sorgusunun ardından 30 Aralık 2016 tarihinde tutuklandı. Savcının Şık’a yönelttiği sorular birinde, Şık’ın 2014 yılında katıldığı bir konferansta söylediği iddia edilen bazı sözler yer aldı. Savcı, Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık’a MİT tırları ile ilgili yaptığı haberleri ve bazı röportajları da sordu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Tutuklama kararında ise “şüphelinin PKK ve FETÖ-PDY silahlı terör örgütlerinin propagandası niteliğindeki açıklamlalarının iki örgütün birbirinden farklı olması nedeniyle, çelişkili gibi görünse bile, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki soruşturmalar ve kamuoyuna yansıyan bilgiler gözetildiğinde, dış destekli bu örgütlerin birbiri ile darbe sürecinde ve sonrasında koordineli olarak hareket ettiklerinin ortaya çıktığı, bu nedenle şüphelinin her iki örgütün de propagandası niteliğindeki açıklamalarının çelişki teşkil etmediği ve aynı amaca hizmet ettiği” ifadeleri yer aldı.

Şık, “Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına ve anayasal düzene karşı suç işlemek” iddiasıyla yargılandığı Cumhuriyet davasında 434 gün sonra tahliye edilmişti.

Tahliye edildikten 34 gün sonra Şık ilk haberini bugün yaptı.

Ahmet Şık’ın Cumhuriyet Gazetesi’nin manşetinde yer alan haberi, Süleyman Soylu’yu yasadışı dinleyen polisler oldu.

İşte Cumhuriyet Gazetesi’nin o manşeti:

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap