Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ak Parti farklı bir arayışta değil

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ak Parti farklı bir arayışta değil
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın yeni anayasada laikliğin olmamasına yönelik açıklamalarının ardından yaşanan tartışmalara değinerek, “Devletin nitelikleri bizim için tartışma konusu değildir. Hazırladığımız yeni anayasada da laiklik ilkesi bireylerin din ve inanç özgürlüğünü teminat altına alan devletin tüm inanç gruplarına eşit mesafede olmasını garanti altına alan bir ilke olarak yer alacak. Otoriter bir laikçilik anlayışı değil, özgürlükçü bir laiklik anlayışını anayasamızda yer vereceğiz. Ak Parti farklı bir arayışta değildir” dedi. Davutoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın oğlu ile ilgili tartışmalara da isim vermeden değinerek, “Kim Ak Parti kadrolarını çocukları üzerinden hedef alırsa onun karşısında dimdik dururuz” mesajı verdi. Davutoğlu, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda  şunları söyledi:

– KARABASAN GİBİ DİNE ÇÖKTÜ: Türkiye’nin kaderi tüm gönül coğrafyamızın kaderidir. Sizin her biriniz sadece il başkanı değil bu kaderi temsil ediyorsunuz. Bin düşünüp bir konuşalım. Kim bir takım fitne ve fesat odaklarının tezviratı ile uğraşırsa, ona dönüp hayır konuş deyin… Eylem planlarımızı hayata geçiriyoruz. Kültürel eylem planımızı açıkladık. Belediye başkanları bunu kendi il ve ilçelerinde uygulamalıdır. Şehirlerimiz eylem planı sonuçlarını değerlendirmeli. Onlar eleştirir, biz iş yaparız. Her Ak Parti’li şahsi ölçeğinde düşünmez, mini ölçeğinde düşünmez, Türkiye büyüklüğünde düşünür. 78 milyonun derdini kendi bilir. 14 senede binlerce on binlerce eseri de milletin gündemindedir. Aşkla milletin hizmetinde olacağız.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

– ANAYASA YAZIMI BU HAFTA BAŞLIYOR: Sivil anayasa için süreci çalışmaları hızlandırdık. Akademisyenler kanaat önderleri ile görüştük. Enine boyuna sivil anayasamızı ve başkanlık sistemini ele aldık. Ak Parti anayasa çalışmaları birikimine de güvenerek bu haftadan itibaren yazım faaliyetine başlıyor. Taslak olgunlaştırılacak millet huzuruna çıkacağız. Türkiye’nin ilk sivil anayasasını hazırlıyoruz bu bilinçle hareket ediyoruz. Milletimizin ihtiyaçlarını özlemlerini biliyoruz. Demokrasi özgürlük taleplerini karşılayacak, otoriter, tek tipçi zihniyetten kaynaklı sorunları çözecek her alanda insan onuru esas alacağız. Ak Parti, 14 yıllık iktidarında gerilim hatlarında değil ortak akıl ile herkesin mutabakatını hesaba katan ayrıştırıcı olmayan bir pratik ortaya koymuştur. Türkiye’yi yoran, enerjiyi tüketen yeni suni karşıtlıklar oluşturan tartışmalara dönmeyeceğiz.

– LAİKLİK YER ALACAK: Devletin nitelikleri bizim için tartışma konusu değildir. 14 yıllık yönetim pratiği ile Türkiye’nin laik demokratik sosyal hukuk devleti olma niteliği bugün artık tartışma konusu değildir. Ak Parti tüzüğünde, programında bugüne kadar hazırladığı ve kamuoyuna sunduğu anayasa taslaklarında diğer niteliklerin yanı sıra laiklik ilkesine yer vermiştir. Bu çerçevede hazırladığımız yeni anayasada da laiklik ilkesi bireylerin din ve inanç özgürlüğünü teminat altına alan devletin tüm inanç gruplarına eşit mesafede olmasını garanti altına alan bir ilke olarak yer alacak. Otoriter bir laikçilik anlayışı değil, özgürlükçü bir laiklik anlayışına anayasamızda yer vereceğiz. Ak Parti farklı bir arayışta değildir. Bu konuda herhangi bir spekülasyon yapılmasını da kesinlikle doğru görmüyoruz. Bu tartışmanın bizim için bu çerçevede nihayete erdiği kanaatindeyiz. Çalışmalar da bu eksende yürüyecek.

– BAŞARI HİKÂYESİ: Vaatlerimizi tek tek alt alta yazdık. Biz bunları 3 ay içinde şunları 1 gün içinde yapacağız. Kendimizi de bağladık. İlan ettik. 3 ay geçti. İftiharla söylüyorum. 3 aylık vaatlerimizin yüzde 100’ünü yerine getirdik. ‘Söz verdik, yaptık’ yeni sloganımız budur. Bunu yaymanızı istiyorum. 4 yıl içinde verilen sözleri 3 ay içinde yaptık. Bu bir başarı hikayesidir. Bu başarı hepimize aittir.

– BİNALİ YILDIRIM’A DESTEK: 2019’da 81 ile yerel seçimlerde Ak Parti damgasını vuracağız, Cumhurbaşkanı seçiminde destan yazacağız, hem de büyük çoğunlukla Ak Parti olan bir Meclis oluşmasını sağlayacağız. Felaket tellallarına inat, ekonomiden güzel haberler gelmeye başlıyor, Türkiye ekonomisi büyüyor. Biz bunları yaparken muhalefet hala iftiralarla uğraşıyor. Siyasette yapılmaması gereken şey, aileler üzerinden siyaset yapma anlayışı var. Bu anlayışı kökünden temizlemeye kararlıyız. Kim Ak Parti’yi, Cumhurbaşkanımızı, Ak Parti kadrolarını, çocukları üzerinden hedef alırsa onun karşısında dimdik dururuz. Allah’ın izniyle yolumuza çıkan engelleri Allah’tan milleten aldığımız güç ile aşacağız.

 

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap