AK Parti Sözcüsü Çelik: ABD-İran arasında nükleer anlaşma imzalanmalıdır

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Z Kuşağı Oyları Kime Gidecek? İşte Son Yapılan Anket Sonucu!

Ulaştırma Bakanı ile İBB arasında ‘metro logosu’…

AK Parti Sözcüsü Çelik “Hanımefendilerin mücadelesine verilen destek, gelecek nesillerin yaşamının daha iyi olmasına verilen destektir.” diye konuştu.

Kovid-19 aşılamaları
Çelik,”(Kovid-19) Aşılamalar, büyük kapasiteyle, sıhhat organizasyonumuzun büyük kabiliyetiyle yerine getiriliyor. Daha oldukça vatandaşımızı aşılayacağız” şeklinde data verdi.

Ömer Çelik, “Hanım ve çocuk istismarcılığıyla ilgili terör örgütlerinin yapmış olduğu insanlık dışı uygulamalar mevzusunda duyarlılık oluşturulması gerekiyor.” dedi.

“Yarın onlar gider, Yunanistan gene Türkiye ile baş başa kalır”
AK Parti Sözcüsü Çelik, şöyleki devam etti:

“Bazı devletlerin Türkiye ile bilek güreşi yapmak için Yunanistan’ı yanına almasını, kalıcı bir ittifak zannetmesinler. Yarın onlar gider, Yunanistan gene Türkiye ile baş başa kalır bu bölgede.”

Çelik, “Afganistan barışına, bölge barışına katkı sağlayacak her türlü arabuluculuğun içinde oluruz.” diye konuştu.

Papa-Sistani görüşmesi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Papa-Sistani görüşmesine ilişkin, şunları kaydetti:

“Bu yaşlarındaki iki siyasal ve dini liderin bir araya gelmesinin Irak ve bölge için iyi bir netice üretmesini umut ediyoruz. Ayetullah Sistani’nin Irak’taki azınlıkların zulüm görmemesi, Şiilerle Sünniler içinde diyalogların doğru kurulması bakımından verdiği mesajların son aşama kıymetli bulunduğunu değerlendiriyoruz.”

“İran-ABD kapsamlı bir nükleer antak kalma imzalamalıdır”
Ömer Çelik, “(İran-ABD) Masaya dönülmelidir, kapsamlı bir nükleer antak kalma imzalanmalıdır. Karşılık tüm dünyanın önünde taahhütlerde bulunulmalıdır.” ifadesini kullandı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku