TÜRKİYE

AK Parti’den, Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekiline sert reaksiyon


TÜRKİYE

Son dakika haberi!  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, içtimaî medya hesabı Twitter’dan, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Ioannis …Son dakika haberi! 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, içtimaî medya hesabı Twitter’dan, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’ın Türk bayrağını yırtmasına sert reaksiyon gösterdi.

Çelik, şu sözleri kullandı:

“AP’de bayrağımıza saygısızlık yapan faşist Yunan milletvekili, yalnızca kendi karaktersizliğini göstermiş oldu. Şanlı bayrağımızın temsil ettiği gururu anlaması mümkün olmayan ırkçı ve zehirli başlar, yaptıkları saygısızlıkla bayrağımıza zarar veremezler.

AP’nin, bu ırkçı ve faşistlerin İslam düşmanı ve Türkiye düşmanı siyasetlerinin şov merkezi olması başkaca vahimdir. AP, demokrasiyi geliştirmek alanına ırkçılara teslim olursa Avrupa bedellerini yok etmek isteyenlerin adresi haline gelir. AP, bayrağımıza saygısızlık yapan bu faşist hakkında gereğini yapmalı ve gerekli önlemleri almalıdır. Bayrağımız vatanımızda bağımsızlığın sembolü olarak ve yeryüzünde her noktada de insanlığa yüksek bedelleri hatırlatmak için gururla dalgalanmaya devam edecek.

AP’de o karaktersiz faşist, bayrağımıza yaptığı saygısızlıkla orada temsil edilen tüm milletlere saygısızlık yapmıştır. Biz kendi bayrağımıza da farklı milletlerin bayraklarına da saygısızlık yapılmasını sahih bulmayız. O ırkçı Yunanlı yaptığı saygısızlıkla AP’de bulunan her milletin bayrağına saldırmıştır. AP, o faşistin yaptığı saygısızlığı AP’nin kendisine yapılmış bir saygısızlık olarak da ele almalıdır. O faşist, Şark Akdeniz’de ve Ege’de bayrağımızı gururla dalgalanırken bol bol görecektir.”