Akbank, siber saldırıyı yalanladı: Güvenlik sorunu bulunmamaktadır

0 3

[ad_1]

Son dönemde ülkemize yönelik siber saldırıların sayısı artıyor. Vatandaşların en kırılgan olduğu konulardan biri de banka hesapları olunca, bazı aksaklıklar bile tedirgin etmeye yetiyor. Bugün Akbank kullanıcıları hesap bilgilerine erişemediği için endişeye tutuldu. Toplumsal medyada bu vakadan sonrasında Akbank’ın siber saldıya uğradığına ilişkin iddialar yayılmaya başladı.

“HİÇBİR GÜVENLİK SORUNU BULUNMAMAKTADIR”

Akbank, toplumsal medya hesaplarından izahat yaparak saldırıyı yalan olduğunu beyan etti ve müşterilerine derin bir nefes aldırdı. Meydana getirilen açıklamada, “Bugün bankamız sistemlerinde yaşanmış olan yavaşlama ve kesintilerin siber hücum sebebiyle olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamızda hiçbir güvenlik problemi bulunmamaktadır. Problemin giderilmesi için ilgili birimlerimiz iş yapmaktadır.” denildi.

Açıklamada “İlgili birimlerimiz mevzuyla ilgili iş yapmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz” ifadesine de yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku