Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Akıllı Ayna Harikalar Yaratıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Akıllı Ayna Harikalar Yaratıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ortaya çıkan yeni bir akıllı ayna tasarımı görenlerin aklını alıyor. Bu yeni akıllı aynı bir çok uygulamayı çalıştırabiliyor hatta Uber ile evinize araba bile çağırıyor. Ryan Nelwan‘ın geliştirdiği inanılmaz konsept aynanın dokunmatik özelliği var ve bünyesinde küçük programları çalıştırabiliyor. Henüz bir ismi olmayan ayna müzik çalıyor, video gösteriyor ve internetten fotoğraf gösterebiliyor. Ara yüzü ise oldukça basit herhangi bir akıllı telefon ya da tablet kullanıcısı ne yapacağını kestirebilir. Kontroller sadece dokunmalar ve kaydırmalardan ibaret bir de arama yapmak için üzerinde ki sanal klavyeyi kullanıyorsunuz.

Çeşitli mimikler ile sesin şiddetini değiştirmek mümkün hatta Nest eklentisi ile beraber evin derecesini bile ayarlayabiliyorsunuz. Dropbox eklentisi sayesinde dosya yönetimini ayna üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz ya da sabah traş olurken YouTube üzerinden video izleyebiliyorsunuz ve videoyu aynanın istediğiniz kısmına taşıyabiliyorsunuz. Tüm bunları yaparken aynanın ekranı ilginç bir şekilde sade kalmayı başarabiliyor. Kesinlikle çok fazla detaylar ile boğulmuyorsunuz.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Nelwan uygulama tasarım stüdyosu olan Swipe Labs bünyesinde çalışan bir mühendis ve bu ayna için kendi işletim sistemini geliştirmiş. Şimdilik ara yüzde bulunan bazı simgeler Apple ürünlerini andırsalar bile aynanın iOS veya OS X ile hiçbir alakası bulunmamakta. Ürün henüz bir prototip ancak Nelwan bunu geniş kitlelere yaymanın bir yolunu arıyor.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap