Akıllı saat hayatını kurtardı kalp krizini böyle fark etti

0 6

[ad_1]

22 Nisan’da Michigan’da yaşanmış olan bir vakada akıllı saati yardımıyla kalp atış hızının yüksek bulunduğunu görmüş oldu. O gün egzersiz yapmadığını hatta yalnızca birkaç adım yürüdüğünü söyleyen kadının kalp atış hızı normale gore oldukça yüksekti.

Durumu akıllı saati yardımıyla fark eden hanım, derhal eşini aradı ve acil servise gitti. Acil serviste kadının kısa sürede bir kalp krizi geçirdiği ortaya çıktı. Adının Feenstra olduğu öğrenilen hanım, saati haricinde herhangi bir emare fark etmediğini söylemiş oldu.

ABC13’ün haberine gore kalp krizi geçiren Feenstra, ”Sol elimde ve sol ayağımda şişlik vardı fakat yaşım sebebiyle bu şekilde bir sorun yaşadığımı düşündüm.” dedi.

Feenstra’ya acil serviste bir aspirin verildi ve araştırma için bir doktora yönlendirildi. Meydana getirilen incelemenin peşinden damarda tıkanıklık olduğu anlaşıldı.

Feenstra, saati yardımıyla hastaneye gittiğini ise şu sözlerle söyledi:

“Bu saat yardımıyla kalp atış hızınızın ne işe yaradığını görmek oldukca kolay bir şey. Bunu o sabah yapmasaydım kim bilir ölümcül olabilecek bir kalp krizi daha geçirebilirdim.”

Öte taraftan akıllı saat, birçok kez ve çeşitli şekillerde yaşam kurtarıcı olarak diye deklare edildi. Şubat ayında bir rapor, aritmi tespit ettikten sonrasında tertipli olarak koşan bir adamı kurtardığını iddia ederken, Haziran ayında düşme idrak etme özelliği yardımıyla burnunu kıran ve düştükten sonrasında bayılan 78 yaşındaki bir adama yardım etmiş olduğu iddiası dilden dile dolandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku