Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

AKP ‘bedelli askerlik’ kozunu mu kullanacak?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 AKP ‘bedelli askerlik’ kozunu mu kullanacak?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AKP’nin dün yaptığı MKYK toplantısında bedelli askerliğin de tartışıldığı bildirildi.

Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine göre MKYK üyelerinin “Büyük beklenti var” diyerek bedelli askerliği gündeme getirmesi üzerine Erdoğan, “Seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Erdoğan’ın, belediye ve il başkanları ile bürokratlara da, parti yönetiminden davet gelmeden adaylık için görevlerinden ayrılmamaları uyarısında bulunduğu aktarıldı. Erdoğan’ın, belediye ve il başkanlarına yönelik, “işaret gelmeden kimse ayrılmasın, ihtiyaç olanlara gerekli davet yapılır” mesajını verirken, bürokratlara da, “kimse kendisine güvenip ayrılmasın, biz güvence vermeyiz” dediği belirtildi.

Kamu görevlileri ve bürokratların, aday olabilmek için Perşembe 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmesi gerekiyor.

SEÇİM YATIRIMI OLABİLİR

Erdoğan’ın “Seçim atmosferinde böyle bir konuyu doğru bulmam” demesine rağmen, daha önce de benzer şeylerin yaşandığı da biliniyor. Bedelli askerlik çıkmayacak diyerek oy toplayan AKP, sözünden dönerek ‘bedelli askerlik’ çıkarıyoruz diyerek yine oy toplamıştı.

Bunun ışığında, CHP’nin 15 vekili İYİ Parti’ye transfer etmesinin üzerine oyunları bozulan AKP’nin bu hamleyi yapma ihtimali olduğu da düşünülüyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap