AKP Genel Başkanı Erdoğan Yine ‘Atatürk’ Adından Korktu!

0

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama açıklaması yaptı. AKP’li Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada beklenildiği gibi yine ‘Atatürk’ adını anmaya korktu. Açıklamada sadece Gazi Mustafa Kemal demekle yetinen Erdoğan, “Bugün, aziz milletimizle ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki kardeşlerimizle beraber Büyük Zafer’in 95. yıldönümünü idrak ediyoruz.Türkiye ve dünyanın dört bir köşesindeki milyonlarca vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum.” sözleriyle Mustafa Kemal Atatürk‘ün üstün liderliği ile kazandığı Başkomutanlık Muharebesi’nin yıldönümündeki Zafer Bayramı’nı kutladı.

YİNE ATATÜRK DEMEDİ/DİYEMEDİ!

“Türk milletinin 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde başlattığı istiklal mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşınmıştır.” ifadelerini kullanan AKP’li Erdoğan, her zamanki gibi ‘Atatürk’ adını anmaktan kaçındı.

 

Ekonomiyi dışa bağımlı hale getiren Erdoğan, “Türkiye, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırıları ve sabotaj girişimlerini bertaraf etme konusunda aynı kararlılığını muhafaza etmektedir.” sözleriyle sanki emperyalizme karşı mücadele veriyormuş izlenimi verdi.

BAYRAM MESAJINA BİLE FETÖ’YÜ SIKIŞTIRDI

Fethullah Gülen hainlerini ülkenin başına bela ettiği yetmiyormuş gibi, her konuşmayı FETÖ‘ye bağlayan Erdoğan, yine aynı yöntemi kullanarak, “FETÖ, DEAŞ, PKK, PYD gibi eli kanlı terör örgütlerine karşı hukuk, adalet ve demokrasiden taviz vermeden sürdürdüğümüz amansız mücadele, bu konudaki hassasiyetimizin en bariz örneğidir.

Türkiye, bu mücadelesiyle hem kendi vatandaşlarının can güvenliğini sağlamakta, hem de küresel güvenliğe ciddi katkıda bulunmaktadır.

Ülkemiz, önümüzdeki dönemde de bekasına yönelen tehditleri kaynağında etkisiz hale getirmeye devam edecektir.” sözleriyle sözde FETÖ ile mücadele edildiğini iddia etti.

AKP’li Erdoğan‘ın açıklamalarının devamı ise şöyle:

“Şüphesiz bu zorlu süreçte en büyük güç kaynağımız “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet” ilkeleri etrafında bütünleşen milletimizin birlik ve beraberliği ile dost ülkelerin desteğidir.

Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında sergilediği destansı direnişine “Ya istiklal Ya ölüm” tercihiyle baş başa bırakıldığında neleri göze alabileceğini göstermiştir.

Türk Milleti, o gece 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına sadece darbe teşebbüsünü bertaraf etmemiş, aynı zamanda ülkesine, demokrasisine ve özgürlüğüne sahip çıkma iradesini de ortaya koymuştur.

Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, son olarak da 15 Temmuz gecesi tüm ülke sathında ayağa kalkan bu iradeyle ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden güç ve kapasiteye sahiptir.

Nitekim darbe girişimi ve terör saldırıları başta olmak üzere yaşadığımız onca badireye rağmen, son bir yılda ekonomide, yatırımlarda ve ileri demokrasi yolunda elde ettiğimiz başarılar, bunun en açık ispatıdır,
Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruzun Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku