Bağımsız Özel

AKP’li belediyeden Uludağ’da cemaate peşkeş!


Bağımsız Özel

Bursa’da Ensar Vakfı’na çekilen peşkeşin ardından bir tanesi daha gündeme geldi.Bursa’da Uludağ Oteller mevkiinde yer alan Bakacak bölgesinde yandaş cemaatin hizmetine usulsüzce verilen bir işletme, cemaate peşkeş mi çekiliyor sorularının sorulmasına sebep oldu.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular‘ın sosyal medya sitesi Facebook’tan paylaştığı görüntüler ile ortaya çıkan olayı, Akyolcular peşkeş olarak değerlendirdiğini söyledi.

CEMAATE PEŞKEŞ

Kış sezonunun bitmesiyle birlikte zabıtaların görev yapmadığı bölgede denetimsizlikten faydalanılarak mı böyle bir işe girişildiği ya da Osmangazi Belediyesi‘nin mi göz yumduğu belirsiz. Akyolcular‘ın paylaştığı fotoğraflarda ise işletmenin bir tabelaya ya da işletme olduğunu belirten bir emare bulunmuyor. Taşıma sistem ile çay, kahve servisi yaptığı görülen işletmeye bilinçli bir şekilde göz yumulduğunu düşünen CHP’li başkan Mete Akyolcular şunları söyledi:

“Uludağ-Bakacak bölgesinde karşılaştığımız, tabelası ve vergi levhası bulunmayan işletme kimindir? Taşıma su ile ziyaretçilere çay satan bu şahıslar kim? Kış sezonu bitince zabıta hizmeti verilmeyen bu bölge denetimsizken kimler göz yumuyor? Yoksa Büyükşehir yada Osmangazi Belediyesi bir cemaate yine peşkeş görevini mi yerine getiriyor? Kamu vicdanı adına soruyoruz ve takipçisi olacağız.”

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri