AKP’li Gündoğdu’dan beyin yakan çıkış: Cemaati devlete CHP yerleştirdi

0

Memur-Sen eski Başkanı AKP milletvekili Ahmet Gündoğdu, Cemaat’i devlete CHP’nin yerleştirdiğini iddia ederek “Biz fark edinceye kadar zaman geçti… Farkına varınca temizliyoruz” dedi.

Ancak Gündoğdu Cemaat’i öve bitiremediği konuşmalarını unuttu. Gündoğdu, 2011 yılındaFethullah Hoca cemaatinin de Türkçe olimpiyatları ve Türk okullarıyla yaptığı hizmetlerin tartışmaya açılmasını doğru bulmuyoruz. Bu hizmetlere destek olamayanlar bari gölge olmasınlar.” demişti.

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne oluyor?’ programına katılan AKP Milletvekili Ahmet Gündoğdu’dan akıllara zarar bir çıkış geldi. Gündoğdu, Cemaat’i devlete CHP’nin yerleştirdiğini iddia etti.

Programa katılan CHP’li Öztürk Yılmaz, Gündoğdu’ya “Siz bu kafayla giderseniz sürekli darbeyle karşılaşacaksınız. Çünkü Cemaat’i siz yerleştirdiniz, demokrasiden anlamıyorsunuz” dedi.

Bu sözler üzerine oldukça ilginç bir çıkış yapan Ahmet Gündoğdu, “FETÖ’yü devlete siz yerleştirdiniz, biz fark edinceye kadar zaman geçti. Seyfi Oktay ve adamları yerleştirdi. Biz farkına varınca temizliyoruz” cevabını verdi.

CHP’li Öztürk ise “Ne istediler de vermedik diyen biz miyiz” karşılığını verdi.

KENDİ SÖZLERİNİ UNUTTU

Cemaat’in devlete sızmasını AKP öncesi döneme bağlayan Ahmet Gündoğdu Fethullah Gülen’i öve öve bitiremediği, hatta Cemaat’e yapılan operasyonları eleştirdiği konuşmalarını unuttu.

2011’de Türkçe olimpiyatlarını öven Gündoğdu şunları söylemişti:

“Hizmetlerin durdurulma çağrısı yapılıyor. Keşke siyasi partiler referandumda bu milletin ne dediğini okuyabilseler. Keşke geçmişlerinde milli manevi değerlere önem verdiğini söyleyen siyasi partiler 12 Eylül referandumunda darbecilerle ve daha önce ‘tu kaka’ ilan ettikleriyle aynı safta nasıl yer alabildiklerini bir çek edebilseler.

Biz tüm cemaatlerin bu ülkeyi tanıtma adına yaptığı her şeyi alkışlarız. Fethullah Hoca cemaatinin de Türkçe olimpiyatları ve Türk okullarıyla yaptığı hizmetlerin tartışmaya açılmasını, şaibe altında bırakılmasını doğru bulmuyoruz. Bugün geçmiş onlarca yılda devletin yapması gerekip de yapamadığı birçok hizmetin bu Cemaat aracılığı aracılığıyla yapıldığını, güzel ülkemizi dünyaya tanıttıklarına tanıklık ediyoruz. Bu hizmetlere destek olamayanlar bari gölge olmasınlar.”

 

 

(Odatv)

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku