AKP’li Mahir Ünal’dan Açıklamalar

0
Ak Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal birtakım açıklamalarda bulundu. Mahir Ünal yaptığı açıklamalarda Ayhan Oğan’a, “yeniden yapılandırıyoruz” demek istediğini belirterek sahip çıktı. Mahir Ünal açıklamanın devamında da Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun nefretten beslendiğini belirterek onu suçladı ve gözdağı verdi: Marça parkı, sakallı polis ve Atatürk büstüne saldırı artar açıklamasında bulundu.
Geçtiğimiz gün Ak Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal gazetecilerle bir araya geldi ve birtakım açıklamalarda bulundu. AKP MKYK eski üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruyoruz. Kurucu lideri de Recep Tayyip Erdoğan” sözlerine ilişkin. “Demek istediği yeniden yapılandırıyoruzdur, yeni devlet kuruyoruz gibi tuhaf ifadeyle dile getirdi. Bu yeniden yapılandırmanın mimarı ve lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda devletin görevinin yeniden yapılandırma olduğunu ve yeniden yapılandırmanın her zaman var olduğunu da ekledi. Açıklamanın devamında Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu nefretten beslenmekle suçladı. Maçka park, sakallı polis ve Atatürk büstüne saldırı artar sözlerini de ekleyerek gözdağı verdi.

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın açıklaması şöyle;

“Öyle dememiştir, ‘Yeniden yapılandırıyoruz’ demek istemiştir”

“Yapılan başkanlık seçiminden sonra partisine dönen Erdoğan sonraki süreçte Ak Parti’nin ne yapacağı soruluyor. Ak Parti’nin ne yapacağını sürekli kamuoyu ile paylaşıyoruz. Daha ne yapalım? Türkiye’de siyasal sistemi değiştirdik ki zaten bu başlı başına çok büyük bir değişim. Yapılan bu büyük siyasal değişimler doğrultusunda devleti yeniden yapılandırıyoruz. (AK Partili Ayhan Oğan’ı kastederek) Demek istediği ‘Yeniden yapılandırıyoruz’dur. ‘Yeni devlet kuruyoruz’ gibi tuhaf bir ifadeyle dile getirdi. Bu yeniden yapılandırmanın mimarı ve lideri, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Son 3 yıl, AK Parti ara dönem yaşadı. Bu ara dönemde siyaset bir eksen kayması yaşadı. Şimdi tekrardan lider partiye dönünce siyasette eksen yerine oturdu. Lider siyasete tekrar dönünce doğal olarak her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatlar hükümet, parti, belediyeler, her şey elden geçiriliyor.”

“Kılıçdaroğlu ‘TIR’lardaki silahtı’ diyor, Cumhuriyet’te haber oluyor”

‘Türkiye IŞİD’i destekliyor’ tezi, sistematik olarak 2012’den sonra çıkmaya başladı. Sizin ne yaptığınız hiç umurlarında değil. Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs’ta “Görüntüleri izledim, TIR’lardaki silahtı” açıklamasını yapıyor. 22 Mayıs’ta Cumhuriyet Gazetesi’nde haber oluyor.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku