Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

AKP’li Turan’dan tehdit gibi açıklama

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 AKP’li Turan’dan tehdit gibi açıklama
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Bahçeli‘nin aklına uyarak ülkeyi götürecekleri erken baskın seçim olan 24 Haziran‘daki seçimlerle ilgili, “Ok yaydan çıkmıştı bir kere, geri dönüşü yok” yorumunda bulundu.

UTANMADAN SUÇU CHP’YE ATIYOR

Tayyip Erdoğan‘ın yıllarca, “Erken seçim istemek vatana ihanettir” demesini ve son bir yıl içerisinde AKP’nin farklı farklı organlarından sürekli ‘erken seçim olmayacak, AKP demokrasiye inanan ve seçimlerin tarihinde yapılması gerektiğini savunan bir parti’ açıklamasına yapılmasına rağmen utanmadan topu CHP’ye atan Turan, CHP’nin de daha önce ‘erken seçim’ istediğini iddia etti. ‘Milletin hakemliğine’ inanıyoruz demesi üzerine, AKP’nin, 7 Haziran’da milletin iradesini yok sayarak yine bir erken seçim yapması akıllara geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yaptığı açıklamayla milletin aklıyla neredeyse dalga geçen Turan, seçime 66 gün kaldığını ve bu sürecin; aday belirlemeye, propaganda ve kampanya yürütmeye yeteceğini iddia etti.

Erken seçim önergesini meclise sunacaklarını da dile getiren AKP’li Bülent Turan, “Cuma günü önerge meclise gelecek. Yetişmezse pazartesi ya da salı günü meclisten geçer.” dedi.

TEHDİT GİBİ: CHP SANDIKLARA SAHİP ÇIKSIN

Her seçimin AKP‘nin sayesinde şaibelerle dolu olarak geçmesinin ve CHP‘nin bunu dile getirmesinin üzerine AKP’li Turan‘dan adeta ‘tehdit’ gibi bir yorum geldi. CHP‘nin seçimlerin şaibeli geçeceğini iddia etmesine değinen Turan, “CHP sandıklara sahip çıksın. Biz her yerde olacağız.” dedi.

‘Biz her yerde olacağız’ derken neyi kastettiği de, bu her yere ‘YSK’nın da dahil olup olmadığı ise bilinmiyor.

“UYUM YASALARI SEÇİMDEN SONRA GEÇİRİLİR”

Uyum yasalarının yetişmeyeceği, bu nedenle de seçimlerin yapılamayacağı iddialarına cevap veren Turan, “Uyum yasalarının 5 başlığı vardı, bunların 2’si geçti. Gerisi seçimlerden sonra geçirilir, hiçbir mahsuru yok. Her şey yasal olarak devam edecek” dedi.

“CHP AKLINI BAŞINA ALSIN”

OHAL’de seçime gidilmesinde sakınca olmadığını öne süren Turan, “CHP aklını başına alsın, hangi işyeri, okul kapalı… OHAL’den FETÖ ve CHP rahatsız” ifadelerini kullandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap